Zamknij

Przyjechali reprezentanci kadry Polski! Duże wydarzenie w Głogowie [ZDJĘCIA]

10:52, 09.10.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:52, 09.10.2021
Skomentuj

W Głogowie trwa turniej Polskiej Ligi Boccia - startuje około stu zawodników z całej Polski. Grają tutaj zawodnicy dyscypliny paraolimpijskiej. Wśród nich reprezentanci kadry narodowej. To duże wydarzenia dla głogowskiego sportu, bo w hali przy ul. Wita Stwosza takiej rangi imprezy jeszcze nie gościliśmy.

- To nie są amatorzy, to są zawodowcy. Jest to trzeci taki turniej w ramach tej ligi w roku i przedostatni przed finałem, który odbędzie się w Zamościu. Tam zostaną wyłonieni mistrzowie Polskie we wszystkich klasach - podkreśla Andrzej Maciejwski, prezes IKSON-u w Głogowie. - Do tej pory w Głogowie mieliśmy dwie podobne imprezy - to mistrzostwa Polski w 2017 roku oraz eliminacje mistrzostw Polski w 2019 roku. Teraz przyjechali zawodnicy od Szczecina, przez Warszawę, po Zamość. Każdy z nich przybliża się do mistrzowskiego tytułu, chce poprawić swoją pozycję w rankingu - dodaje.

Oglądamy na parkiecie m.in. głogowiankę Edytę Owczarz, która jest czołową zawodniczką na świecie. - Ponadto jej partner w grze w parach, chociaż rywal w grze indywidualnej, Damian Skrzycki z Bielsko-Białej. Jest też Kinga Koza i wielu innych wspaniałych zawodników - zwraca uwagę Maciejewski. Uważa, że ta dyscyplina sportu jest coraz bardziej popularna. I nie taka prosta jakby nam mogło się wydawać. - Myślę, że wielu pełnosprawnych miało by problem pokonać tych niepełnosprawnych zawodników z różnymi dysfunkcjami - zaznacza. Impreza potrwa do jutra (10.10).
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%