Zamknij

Wiersze Natalii Owsianej - Bilskiej przetłumaczono na język hiszpański

13:07, 02.06.2022 strony Aktualizacja: 11:55, 03.06.2022
Skomentuj

Wiersze Natalii Owsianej - Bilskiej, poetki z Kotowic, przetłumaczono na język hiszpański. Ukazały się w antologii, którą opublikowano w Polsce i w Kolumbii.

Młoda poetka niedawno wydała swój pierwszy tomik, a już ją zaczęto zapraszać do udziału we wspólnych poetyckich przedsięwzięciach. Przede wszystkim otrzymała bardzo ciekawą propozycję wzięcia udziału w polsko - hiszpańskim przedsięwzięciu "Gwiazdozbiór Pegaza 2022". Jest to prestiżowa antologia z wierszami współczesnych młodych polskich poetów, która ukazuje się co roku, ale tym razem po raz pierwszy także w Kolumbii, i z wierszami poetów kolumbijskich.

Oczywiście to jest wielkie wyróżnienie. - Propozycję złożyła mi moja wydawczyni Magdalena Kapuścińska. Po prostu zaprosiła mnie do udziału w tej prestiżowej antologii, a ja się z tego bardzo ucieszyłam. Ukazały się tam moje dwa wiersze, które zostały także przetłumaczone na język hiszpański - poetka mówi, że wydawcy sami wybrali jej wiersze, które uznali za najlepiej się nadające. Antologia ukazała się już w Polsce oraz w Kolumbii. Napisała o nim także kolumbijska prasa. - Jeszcze tam nie jadę, ale bardzo bym chciała odwiedzić Kolumbię, byłoby to wielkie przeżycie, gdyż ta kultura mnie fascynuje. W ogóle wielkim przeżyciem jest już to, że tam się ukazały moje wiersze, i to po hiszpańsku - cieszy się z publikacji. Ukazała się z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który obchodziliśmy 21 marca.

Andrzej Wróblewski przetłumaczył kolumbijskie wiersze na polski, natomiast z polskiego na hiszpański tłumaczyła tamtejsza redaktorka i poetka Maria Del Castillo Sucerquia. Jak napisano, ta antologia błyszczy nie tylko jako ponadczasowe przesłanie na świecie, ale także jako profesjonalna praca obu wydawców. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono pięciu poetów z Kolumbii, natomiast z Polski trzydziestu, w tym Natalię Owsianą - Bilską. Ona sama ma powody do radości także dlatego, że jej wiersze ukazały się w innej nowej antologii - poezji turpistycznej pt. "Brzydkie wiersze" oraz w zbiorze opowiadań "Magiczne opowieści" opublikowano jej opowiadanie pt. Drzwi. Bohaterką jest współczesna i dorosła "Alicja w krainie czarów", która wyjeżdża na wakacje, gdzie odkrywa, że poza tą jej znaną, istnieją jeszcze inne rzeczywistości. Wiersze z "Gwiazdozbioru Pegaza 2022", w tym także Natalii, zostały nagrane z udziałem lektora. Można je pobrać ze strony internetowej: słowemplecione.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%