-Najciekawsze w piciu wina jest doszukiwanie się w nim smaku i aromatu. Spożywanie wina jest zupełnie innym wymiarem spożywania alkoholu - mówi Jacek Biniarz z Ostaszowa, winnica Alvarium. W sobotę(23.07) w Dalkowie, gm. Gaworzyce, odbył się Festiwal Wina.
-Chcemy, aby winiarstwo wróciło do tego regionu i zmienić kulturę picia alkoholu. Winiarstwo ma wielki potencjał. Nasza winnica obchodzi w tym roku 10-lecie i też mamy powód do świętowania - mówi organizator - Jak na warunki Polskie 10 lat to sporo. Teraz winnice bardzo dynamicznie powstają. W tej chwili mamy kilkaset winnic w Polsce.
Na imprezie zaprezentowało się 6 winnic z terenu dawnego województwa legnickiego: Silesian, Kindler, Jakubów, Saganum, Alvarium i Christopher.
RED
Kot z Afryki w głogowskim lesie. Leśnicy apelują
Jaki kraj takie safari
Ja
05:13, 2025-09-15
Kot z Afryki w głogowskim lesie. Leśnicy apelują
Kolejny imigrant
Głos
00:25, 2025-09-15
Kot z Afryki w głogowskim lesie. Leśnicy apelują
Nie chcecie afrykanów Afryka przyszła do was
Robert
23:51, 2025-09-14
Kot z Afryki w głogowskim lesie. Leśnicy apelują
Nooo, takie kitku jak dziabnie pazurem, to na zadrapaniu się nie skończy. Panu serwalowi życzę udanego polowania na myszy i wiewióry.
Łukasz
21:36, 2025-09-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz