Zamknij

Masaż potrafi zdziałać cuda. Radzi Natalia Perets z ART-MASAŻ - Gabinetu Terapii Manualnej

13:13, 13.10.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:51, 07.11.2020
Skomentuj

Częściej zamiast do masażystki wybieramy jednak drogę na skróty. Wydając fortunę w aptekach na kosztowne leki, które ulgę dają tylko na chwilę. A dolegliwości nie znikają. I okazuje się, że sposób, aby się ich pozbyć, jest banalnie prosty. - To masaż - podpowiada Natalia Perets, która zajmuje się nim od wielu lat. Chętnych, aby skorzystać z jej usług, nie brakuje.

Początki masażu datuje się na okres starożytnego Egiptu. Już wtedy mówiło się o jego wielu zaletach. Ma przede wszystkim wpływ na ciało i umysł, bo to jedna z form fizjoterapii przywracająca równowagę właśnie ciała oraz ducha. O jego tajnikach opowiada nam pochodząca z Ukrainy Natalia Perets z ART-MASAŻ - Gabinetu Terapii Manualnej znajdującego się przy ul. Obrońców Pokoju 3 w Głogowie. A może o nim mówić wiele godzin, bo jest niezwykle doświadczoną masażystką. Uważa, że masaż ciała, dla każdego z nas, powinien być czymś normalnym, a nie przywilejem. - Często klienci przychodzą na masaż, kiedy wyczerpią wszelkie inne sposoby na podleczenie swoich dolegliwości. Przychodzą wtedy, gdy jest już naprawdę źle. Zdarza się, że za późno. I starsi, i młodsi, bez względu na wiek - zaznacza Natalia i wspomina o jednej z kobiet, która miała problemy z zimnymi stopami.

- Nie raz opowiadała jak próbowała ogrzać swoje stopy. Nie pomogli lekarze. A okazało się, że wystarczył masaż. Dlaczego? Powód jest banalny. Krew nie docierała do naczyń krwionośnych. Po kilku zabiegach poczuła ulgę. A ja wielką satysfakcję, że mogłam pomóc kolejnej osobie - nie ukrywa. Podobnie wiele kobiet ma problemy z żylakami. - Ubieramy rajstopy, by ukryć to, co się pod nimi dzieje. Po co? Masaż wpływa na nasze nogi zbawiennie. Pamiętajmy, że właśnie nogi i kręgosłup, to podstawa naszego ciała. Są obarczone ciężarem i narażone na szczególny wysiłek - zwraca uwagę.

Natalia zaznacza, że ważne jest, aby masować całe ciało. Od głowy po stopy. - Najważniejsza jest równowaga. Żyjąc w takim szybkim tempie i stresie, które gwarantuje nam codzienność, nasze mięśnie stają się twarde. Narzekamy później na ból. Taki masaż trwa zwykle nieco ponad godzinę - podpowiada. Masaż twarzy jest ważny z kilku względów. U dzieci bywa ratunkiem wtedy, kiedy mają one problemy z mową w początkowych latach swojego życia. Dorosłych chroni m.in. przed wiotczeniem skóry i powstawaniem zmarszczek. - Zapominamy, że twarz to także mięśnie, o które należy dbać. Schodząc niżej nie zapominamy o szyi i klatce piersiowej, potem brzuchu oraz biodrach - wymienia.

Masaż kręgosłupa jest jednym z najczęściej wykonywanych. Zła postawa i brak aktywności fizycznej może prowadzić do jego urazów. A urazy kręgosłupa mogą być odczuwalne również w wielu innych partiach naszego ciała. - Ta forma masażu może mieć skutek nie tylko leczniczy, ale też relaksacyjny i pomóc naszemu ciału odpocząć - dodaje. Ci, którzy już odwiedzili Natalię, wiedzą, że jej dłonie potrafią zdziałać cuda. Jednym z masaży całego ciała, który poleca, jest tzw. masaż "Ukraiński", który sama opracowała. I radzi, aby dbać o swoje zdrowie. Masaż niewiele kosztuje, a na pewno pomaga.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%