Remont, modernizacja i przystosowanie budynku po starej przychodni wreszcie się zakończyły. GOPS się tutaj przeniesie od poniedziałku (28.06.), natomiast poradnia ginekologiczna jest już także gotowa, ale zostanie otwarta za jakiś czas.
- Wreszcie, po wielu latach, GOPS zyskał siedzibę na miarę XXI wieku - przyznał wójt Roman Jabłoński, gdy symbolicznie przekazywał kierownikowi placówki klucze do nowej siedziby. Dotąd pomoc społeczna mieściła się w urzędzie gminy, od lat było ciasno, tym bardziej, że przybyło zadań. Wreszcie ma taką siedzibę, że każdy by pozazdrościł. Ładną i nowoczesną, a przede wszystkim przestronną. - Mamy ok. 200 mkw. powierzchni - przyznaje kierownik Michał Pikor. To 5 pokoi dla pracowników, sala konferencyjna, pomieszczenie socjalne i toaleta. Jest także winda dla osób na wózkach. Na ścianach są wielkie fotografie pejzaży, oczywiście z terenu gminy. Obecnie w GOPS - ie pracuje 11 osób, razem z kierownikiem. Po uruchomieniu programów rządowych placówkę odwiedzają setki osób. Teraz będą załatwiały swoje sprawy w komfortowych warunkach.
- To jest nasza pierwsza zakończona inwestycja przy współpracy środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze. Chciałbym podziękować tym, którzy nas wspierają i którzy umożliwiają realizację takich potrzeb, które bez pomocy byłyby nierealne - mówi wójt Roman Jabłoński. Budynek po dawnej przychodni z zewnątrz był wyremontowany już jakiś czas temu, gdy obok wybudowano nową przychodnię. Teraz przeprowadzono modernizację wnętrz, wyposażono go także w sprzęt. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 701 tys. zł, natomiast dofinansowanie rządowe to ponad 279 tys. zł. Różnicę ze swego budżetu dołożyła gmina Grębocice, a więc poniosła jednak większość kosztów, choć wsparcie było znaczne. Do tego za kolejne 100 tys. zł gmina wyposażyła w meble oraz sprzęt zarówno ośrodek pomocy, jak i przyszłą poradnię dla kobiet.
RED
Z sercem na Bulwarze Nadodrzańskim.
Tylko wpadać na bulwar.😏 Posrało Was, jedni chcą by przyjść a drudzy apelują by nie wychodzić w taki skwar z domu między godz. 10-17 jak nie ma potrzeby. Już byście mogli sobie darować te apele o przyjście na klepisko.
Mieszkaniec
12:58, 2026-06-27
To ma być głogowska afera koparkowa
No tak PO, lubi koparki i kopanie w korycie, aby jak najwięcej kasy wykopać. A nam powiedzą.. .piniedzy nie ma i nie będzie......
Nowy .
12:52, 2026-06-27
To ma być głogowska afera koparkowa
Z jednej strony zacietrzewienie pisowców którzy ze wszystkiego kręcą aferę, z drugiej dziecinada i teatrzyk platformersów... Na dodatek prezydent, co nic nie może... Kiedy w naszym mieście zaczną rządzić kompetentni, poważni i życzliwi ludzie?
Ech....
12:09, 2026-06-27
To ma być głogowska afera koparkowa
Ostatni akapit bardzo trafny. Pracownicy nikogo nie interesują, tylko promocja partii/walenie w przeciwnika. A gdyby nie barwy partyjne, nikt by pewnie nie czepiał się takiego filmiku i żadnej interpelacji by nie było. Albo też film by w ogole nie powstał.
Michał
09:48, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz