Zamknij
REKLAMA

Sprzęt dla graczy: zrozum, jakie jest jego znaczenie

10:27, 20.03.2023 . Aktualizacja: 10:28, 20.03.2023
Skomentuj

Znaczenie odpowiedniego sprzętu w przypadku profesjonalnych graczy

To, co kiedyś było tylko zabawą dla przysłowiowych „nerdów”, teraz porusza wart miliard dolarów rynek, który ma wzrosnąć o 6% do 2024 r., zwiększając jednocześnie popyt na profesjonalny sprzęt do gier. Obecnie na rynku dostępne są liczne turnieje od głównych sponsorów, którzy oferują nagrody o oszałamiającej wysokości. Sprawdźcie sami, jeśli nie wierzycie — wynagrodzenia dla profesjonalnego gracza mogą wahać się od 2000 do nawet 100 000 złotych. Miesięcznie!

Oczywiście dotarcie na szczyt wymaga jednak ogromnej wiedzy na temat gier i różnych strategii. Oprócz oczywiście szerokiego zrozumienia technologii. Aby być dobrym graczem zawodowym lub nawet niezłym amatorem, konieczne jest zainwestowanie w sprzęt opracowany specjalnie do tego typu aktywności. Ponieważ są to produkty ekskluzywne, zwykle mają wyższą cenę rynkową, jako że dostępne w nich funkcje są również ulepszone pod kątem grania.

Jakie są obecnie główne urządzenia dla graczy?

Sprzęt dla graczy został specjalnie opracowany tak, aby zapewnić użytkownikom wygodę, wydajność podczas rozgrywki i praktyczność. W końcu wielu z nich spędza godziny, grając, a zwykły sprzęt zwykle nie zapewnia takich samych warunków, jak urządzenia wyspecjalizowane. Sprawdź, jakie są główne akcesoria zawodowego gracza:

Karta graficzna

Karta graficzna to podstawowy element wyposażenia każdego, kto chce zadbać o jakość obrazu podczas grania w gry. Istnieją modele, których ceny sięgają nawet 10 tys. PLN Są to najbardziej technologiczne i innowacyjne rozwiązania na rynku. Wysoką cenę karty tłumaczy zaawansowana technologia, która umożliwia szybkie i płynne działanie, poprawiając wrażenia graficzne w grach i przede wszystkim ogromną liczbę klatek na sekundę, co jest szczególnie istotne w grach typu FPS (First Person Shooting).

Cena średniej jakości karty graficznej wynosi od 1500 do 4000 PLN. Zapewniają one doskonałe przetwarzanie grafiki i jakość w większości zaawansowanych gier. Są to jednak urządzenia, które nie dorównują wydajnością najnowocześniejszym modelom dostępnym na rynku. Choć w zależności od preferowanych gier, nie zawsze istnieje konieczność inwestowania w najlepszą kartę dostępną na rynku. Dla popularnych tytułów takich, jak: CS:GO, League of Legends czy DOTA 2 , rynkowe „średniaki” są bardziej niż wystarczające.

Mysz

Dobra mysz gamingowa powinna zapewniać precyzję ruchów i wysoką kontrolę w grach. Najlepszy dostępny model kosztuje średnio około 1000 PLN, oferuje Bluetooth, jest bezprzewodowy, a jego konstrukcja jest w pełni ergonomiczna, przeznaczona dla graczy szukających najlepszych osiągów.

Model pośredni kosztuje około 300-500 PLN, ma rozdzielczość do 10 000 DPI, a także pozwala na szybkie i precyzyjne ruchy. Najbardziej podstawowe modele można znaleźć za około 100 PLN, ale wystarczają w zupełności do amatorskiego grania — a nawet zawodowcy często korzystają z tańszych myszek, nie widząc powodu do kupowania drogich modeli.

Klawiatura

Specjalnie dla profesjonalnych graczy zaprojektowano klawiatury mechaniczne. Już w okolicy 500 PLN można wybierać spośród znakomitych konstrukcji zapewniających dobre wrażenia z gry i ergonomiczną konstrukcję. Szybkość reakcji klawiszy jest niezwykle szybka, precyzyjna, bardziej wyczuwalna w dotyku, a sama klawiatura jest po prostu trwalsza.

Jak wybrać klawiaturę?

Kolor przełączników

Cecha

Optymalne zastosowanie

Czerwony

Brak klikania, szybka aktywacja.

Dynamiczne gry FPS.

Niebieski

Wyraźny klik, twarde działanie.

Pisanie, praca biurowa

Brązowy

Lekki klik, lekka praca.

Gry RPG, uniwersalna opcja.

Słuchawki

Dla gier zaprojektowano specjalne słuchawki z mikrofonem w jednym. Najlepsze urządzenia mogą kosztować nawet po 7000 PLN i zostały zaprojektowane tak, aby oferować znaczną redukcję szumów, komfort, stabilność i dodatkowe wejście audio dla i innych urządzeń. Są ponadto bezprzewodowe. Ale jeśli masz ograniczony budżet, to za dziesięciokrotnie niższą kwotę znajdziesz słuchawki, które wcale nie odbiegają jakościowo w istotny sposób od najdroższych modeli!

Fotel gamingowy

Fotel dla profesjonalnych graczy oferujące ergonomię i wygodę może kosztować ponad 3000 PLN. Został opracowany z myślą o dobrym samopoczuciu i komforcie profesjonalnych graczy, którzy spędzając dużo czasu grając, potrzebują wygodnego, a czasem ekskluzywnego sprzętu. Jednak wielu graczy uważa (z czym zresztą się w pełni zgadzamy), że lepszym rozwiązaniem będzie kosztujący znacznie mniej wysokiej jakości fotel biurowy.

Monitor przeznaczony do gier wideo

Cena ekskluzywnego monitora dla graczy waha się od 2000 do 6000 i więcej PLN. Obraz generowany przez te urządzenia mają bardzo wysoką rozdzielczość i wysoką liczbę klatek na sekundę (160, 240 lub jeszcze więcej). To poprawia wrażenia oraz precyzję podczas rozgrywki i czyni wszystko bardziej realistycznym. Na przykład w grach typu First Person Shooter (FPS) wysoka liczba klatek jest wręcz niezbędnym czynnikiem do uzyskiwania dobrych wyników.

Konsole do gier wideo

Konsole rzadko są elementem wyposażenia dla profesjonalnego gracza, ale najnowsze modele zaczynają powoli odgrywać istotną rolę w e-sporcie. Najbardziej aktualne modele dostępne na rynku mają podobną jakość wykonania i prezentują podobne możliwości. Ale jeśli chcesz kupić konsolę, to w takim przypadku zasadą główną jest wybranie takiego modelu, który pasuje do Twojego profilu gracza i oczekiwań. A najważniejszym argumentem będzie lista gier na wyłączność, tak zwanych tytułów „exclusive”, które dostępne są tylko na jednej platformie.

UPS

Przerwy w dostawie prądu i wahania napięcia mogą wystąpić w dowolnym miejscu i czasie — szczególnie w przypadku obecnej pogody z dużą liczbą burz i wiatrów. W przypadku urządzeń i technologii wykorzystujących energię elektryczną jako źródło burza stanowi bezpośrednie ryzyko, które w większości przypadków powoduje straty. Najczęstszym jest spalenie zasilacza lub układów elektronicznych, które może doprowadzić do całkowitej utraty sprzętu elektrycznego. Warto więc zaopatrzyć się w nawet najprostszy UPS oraz dobrej jakości listwę zasilającą z ochroną przeciw przepięciom.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%