Zamknij
REKLAMA

Oświetlenie LED – poznaj 5 zalet takiego rozwiązania!

10:30, 21.03.2023 . Aktualizacja: 10:31, 21.03.2023
Skomentuj

Po pierwsze: oświetlenie LED pozwala oszczędzać energię!

Nie bez powodu światła LED określane są mianem energooszczędnych. Wystarczy porównać diody LEDowe do standardowych żarówek wolframowych, by wynik naprawdę zaskoczył. Okazuje się bowiem, że lampy LED zużywają nawet do 90% energii mniej niż typowe źródła światła!

Wymiana dotychczas stosowanych w mieszkaniu lub biurze żarówek na oświetlenie wykonane w technologii typu LED może zatem przynieść znaczne oszczędności widoczne również w rachunkach za energię elektryczną.

Po drugie: lampy LED charakteryzują się długą żywotnością

Wiele osób irytowała raczej niezbyt długa żywotność standardowych żarówek. Nietrudno się temu dziwić – przy odrobinie szczęścia funkcjonowały one prawidłowo do maksymalnie 1000 godzin. Warianty halogenowe działały około dwa razy dłużej, jednak dopiero diody LED zaczęły wyznaczać prawdziwie efektywne standardy pracy. Obecnie dostępne w sprzedaży modele tego oświetlenia wykazują żywotność przekraczającą nawet 50 tysięcy godzin. To oznacza, że dioda LED (potocznie mówiąc – żarówka LED) może bez zastrzeżeń stanowić źródło światła nawet przez kilka lat od wkręcenia.

Po trzecie: lampy LED nie potrzebują czasu na rozpalenie się do pełnej jasności

Domeną tak zwanych świetlówek, ale i większości standardowych modeli żarówek starego typu było dość długie „rozpalanie” się, czyli uzyskiwanie mocy niezbędnej do pełnego rozświetlenia. Lampy LED natychmiast po uruchomieniu uzyskują pełną jasność. Nie tylko ułatwia to korzystanie z nich w różnych pomieszczeniach, ale i dodatkowo pozwala oszczędzać energię przeznaczaną wcześniej na etap „rozgrzania”.

Po czwarte: diody LED są bezpieczne i ekologiczne

W procesie produkcji oświetlenia LED nie są stosowane niebezpieczne substancje, takie jak rtęć lub inne, szkodliwe dla zdrowia składniki. Dzięki temu tak wykonane diody LEDowe nie emitują szkodliwych oparów w trakcie użytkowania, a po zużyciu nie stanowią aż tak dużego obciążenia dla środowiska. Pamiętaj jednak, aby utylizować je zgodnie z przepisami, w odpowiednio przystosowanych do tego celu punktach!

Po piąte: LED zapewnia doskonałą jakość światła w każdej barwie i właściwie w dowolnym kolorze!

Diody LED bardzo dobrze oddają barwy, zapewniając optymalne warunki oświetleniowe w dowolnych pomieszczeniach. Żarówki tej kategorii oferowane są w pełnej gamie temperatury barwowej. Dostępność także diod w dowolnych kolorach pozwala na dostosowanie jakości oświetlenia do bardzo indywidualnych oczekiwań. Klienci sięgają coraz częściej po źródła LED, którymi można sterować zdalnie za pomocą niewielkich pilotów lub aplikacji mobilnych pobieranych na telefon. Takie żarówki mogą, poza naturalnymi kolorami, przyjmować też te mniej typowe – w tym świecić światłem zielonym, różowym, niebieskim czy czerwonym.

Oświetlenie LED ma niemal same zalety i w obecnych czasach jest optymalnym i efektywnym źródłem sztucznego światła dla użytkowników indywidualnych i przemysłowych. To bardzo bezpieczna technologia, która przyczynia się dodatkowo do ponoszenia znacznych oszczędności na poziomie pobierania energii niezbędnej do pracy.

Duży wybór oświetlenia LED znajdziesz w sklepie https://dlaelektrykow.pl/.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%