Pstrąg z surówką - czyli mężczyzna potrafi
Często słyszę od mężczyzn, że może by i coś spróbowali ugotować rodzinie, ale zwyczajnie nie mają o tym pojęcia. Tymczasem, aby zostać "bohaterem domowym" można przygotować potrawę bardzo prostą w wykonaniu a wyglądającą jak milion dolarów. Moja propozycja to: Pstrąg pieczony z surówką z kiszonej kapusty i ziemniakami w mundurkach. Brzmi nieźle, prawda? Smakuje jeszcze lepiej - dlatego, do dzieła.
Składniki:
-Tyle średnich wypatroszonych pstrągów ilu jest członków rodziny (lub zaproszonych gości)
-Pęczki świeżego koperku (1 pęczek na 3 pstrągi)
-Większa cebula (wystarczy na 6-7 pstrągów)
-Tyle ząbków czosnku co szt. pstrągów +2
-Masło
-Kiszona kapusta (125 g/os.)
-2 marchewki
-1 jabłko
-Cytryny (1 szt. na 4 pstrągi +1)
-Cukier
-Olej rzepakowy
-Kminek mielony
-Pieprz i sól
-Pieprz ziołowy
-Średniej wielkości ziemniaki
Przygotowanie:
Sposób podania:
Na talerzach ułóż po jednym pstrągu w folii, po dwa ziemniaki w mundurkach, ćwiartce cytryny (do skropienia pstrąga po otwarciu kieszonki z folii) i porcji surówki. Każdy sobie otwiera folię żeby dostać się do pstrąga. Po otwarciu - usuwamy farsz (najlepiej na jeden wspólny talerz na odpadki, gdzie możemy też pozbyć się mundurków po samodzielnym obraniu ziemniaków). Dwie uwagi: po pierwsze, nie usiłujmy odrywać pstrąga od folii - tylko go "pokaleczymy". Jedzmy go bezpośrednio z folii. Po drugie, najpyszniej jest kiedy tę potrawę zajada się głównie rękami (oczywiście z wyjątkiem surówki!). Jeśli zadbamy o to, aby na stole był spory zapas ręcznika papierowego do wycierania rąk - zasłużymy na miano przewidującego i odpowiedzialnego gospodarza. Dobre recenzje domowników po posiłku - gwarantowane !!!
Rodzice przerażeni. Co się dzieje w parku w Głogowie?
Od kiedy nie wolno siedzieć i się patrzyć?
emeryt
22:22, 2025-09-13
Dudkowiak: Dzisiaj najważniejsza jest integracja
Były starosta jest po prostu skuteczny, odwrotnie niż obecny starosta powiatu czy poseł. H. Niektórzy nie mogą tego przełknąć.
Michał.
22:14, 2025-09-13
Dudkowiak: Dzisiaj najważniejsza jest integracja
Jeszcze TVP do transmisji i Owsika do tańca i będzie ok...
głogowianin
20:46, 2025-09-13
Głogowska spółdzielnia obchodzi 80-lecie
Prawdziwe nasze polskie fajne dziewczyny. gratulacje. Jesteście super, codziennie robię zakupy w społem. Czuć ciepło i miłą dobroć wspaniałego personelu. Buziaki
super
20:39, 2025-09-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz