Głogowskie starostwo powiatowe testuje nowy system kolejkowy w wydziale komunikacji. To są nowe elektroniczne urządzenia, które mają nowoczesne rozwiązania - biletomat i głośnomówiący wyświetlacz, a także system zapisów przez internet. Mają usprawnić załatwianie spraw petentom wydziału komunikacji.
System kolejkowy w wydziale komunikacji to rozwiązanie wspomagające eliminowanie tradycyjnych kolejek, śledzenie postępu kolejki na ekranie oraz umówienie wizyty w określonym czasie przez internet. Taki system w starostwie w Głogowie już od lat działał, ale teraz wymieniono stare urządzenia na nowe, bardziej nowoczesne.
System już działa. Właśnie go testujemy, sprawdzamy. Nie słyszeliśmy krytycznych uwag. Po tygodniu, dwóch będziemy wiedzieli, czy ten system się sprawdza. Nie ma kolejki, petenci wchodzą na bieżąco
- mówi Aleksandra Paprocka z referatu prasowego Starostwa Powiatowego w Głogowie. W środę (8.10.) koło południa przed drzwiami do wydziału komunikacji kolejek nie było, nie brakło także numerków. Trzeba było najwyżej poczekać kilkanaście minut na wywołanie.
Jest nowy automat do pobierania biletów, dotykowy. Można wybrać trzy opcje: pobrać bilet do okienka, w którym załatwia się sprawy związane z prawem jazdy, z rejestracją pojazdu oraz załatwić inne sprawy rejestracyjne. Czwarte miejsce dotykowe dotyczy potwierdzenia wizyty umówionej przez internet – bo teraz trzeba ją potwierdzić. Tak jak poprzednio kolejkę można podglądać online.
Dziennie wydział komunikacji głogowskiego starostwa przyjmuje od 150 do 200 petentów.
Mówię tu o wszystkich petentach wydziału. Interesantów mamy cały czas. Przychodzą, aby zgłosić sprzedaż i zarejestrować pojazdy, a także załatwić sprawy związane z prawem jazdy
- informuje naczelnik wydziału komunikacji Krzysztof Milczarz.
Wydaje się, że powinno być dobrze. Nowy system ma usprawnić pracę i obsługę interesantów. Można pobrać odpowiedni bilet i umówić się na wizytę na daną godzinę przez internet
- mówi naczelnik. Sprawdziliśmy, że w środę można się było umówić przez internet na czwartek.
Potrącenie pieszego na pasach na al. Wolności
Zabrać prawo jazdy bo następnym razem dzieci też nie zauważy
Daro
18:51, 2025-10-08
Potrącenie pieszego na pasach na al. Wolności
Miałem co najmniej kilka sytuacji, gdzie auto wyraźnie zwolniło przed przejściem, a gdy na nie wszedłem auto nadal wolno jechało kompletnie nie zwracając na mnie uwagi. Teraz bez całkowitego zatrzymania nie wchodzę na pasy, szkoda życia.
122
17:30, 2025-10-08
Pożyczał auta bez pozwolenia. Policja ujęła 31-latka
Podziękowania dla Wschowskiej policji. Auto.odzyskane błyskawicznie. Myślę że trzeba by kolegów z Komendy Głogów wysłać na szkolenie do Wschowy jak powinno się traktować i pomagać obywatelom.
Właściciel.
17:19, 2025-10-08
W głogowskim starostwie testują nowy system
Dalej 100 lat za murzynami. Nie mogą pojechać do sąsiada (Polkowice) i sprawdzić jak to u nich działa?? tylko wywalają kasę na niepotrzebne rzeczy a wystarczy na swojej stronie zrobić zapisy na godziny.
Ktoś
17:17, 2025-10-08
0 0
Dalej 100 lat za murzynami. Nie mogą pojechać do sąsiada (Polkowice) i sprawdzić jak to u nich działa?? tylko wywalają kasę na niepotrzebne rzeczy a wystarczy na swojej stronie zrobić zapisy na godziny.