Sport

Po dłuższej przerwie wspólny trening na Górkowie7 min na czytanie

Po dłuższej przerwie wspólny trening na Górkowie

Jurek Górski to postać, która przyciąga tłumy. Nie inaczej było dziś (6.06.) na torze motocrossowym na Górkowie, gdzie zebrało się sporo chętnych, aby wziąć udział w treningu – wspólnym po dłuższym czasie.

Przerwa z powodu koronawirusa nieco popsuła im plany. Wśród nich Julii Miśko (60 l.). – Do tej pory ćwiczyliśmy przede wszystkim indywidualnie. Trochę żal, że nie udało się wiosną zorganizować Crossu Straceńców, bo liczyłam na ten bieg. Moim celem było przebiec ten najkrótszy odcinek – mówiła.

Radoxim 5

W gronie biegaczy nie zabrakło też debiutantów. Aleksander Biernat (10 l.). przyjechał z rodzicami ze Ścinawy. Chłopiec opowiada, że zafascynowała go postać Górskiego. – Obejrzałem film Najlepszy i chciałbym być taki jak on. Jurek Górski to mój wielki idol. Jestem taki szczęśliwy, że mogłem go poznać osobiście i wziąć udział z nim w biegu – mówił szczęśliwy Aleksander.

Dystans był symboliczny, pogoda dopisała. Teraz będą spotykać się w każdą sobotę, aby w miłym gronie spędzić czas i przy okazji poruszać się.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport