Dzieje sięGłogów

Ponad 50 osób wyjechało spod ratusza w rajdzie rowerowym1 min na czytanie

Ponad 50 osób wyjechało spod ratusza w rajdzie rowerowym

To uczniowie z rodzicami i kadra ze Szkoły Podstawowej nr 8. Jadą na ogrody w Kulowie, by wesoło i aktywnie spędzić dzień. Rajdy szkoła organizuje od 2013 roku, od czasów gimnazjum, w ramach programu Skręcaj w dobrą stronę, którego jednym z elementów była profilaktyka.

– W tej chwili jest to szkoła podstawowa, ale jak widać aktywność, sport i zdrowy styl życia wpisuje się bardzo mocno w wychowanie i profilaktykę – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Głogowie Agnieszka Konsewicz. O godz. 9 rowerzyści wyruszyli spod ratusza do Kulowa, na ogródki działkowe Przylesie. – Tam czeka na nas druga grupa rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy dojadą samochodami. Jest ciepły grill, pyszne ciasta, które przygotowują rodzice, i masa zabaw, konkurencji z nagrodami. To jest taki czas, gdy się integrujemy, spotykamy i rozmawiamy, taki piknik szkolno-rodzinny – dodaje, że na miejscu będzie się bawić ok. 300 osób. Piknik finansuje Stowarzyszenia Pomocy Szkole Tria działające przy SP8.

– Jedziemy się przejechać, to będzie około 15 km w miłym towarzystwie, na grilla, pobawić się, potańczyć – Bartłomiej Smektała jechał z córką Antosią. – Będzie dobra zabawa – spodziewały się przed startem Nina i Kalina z V klasy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się