PrzemkówRegion

Przebudowują centrum Przemkowa3 min na czytanie

Przebudowują centrum Przemkowa 5

Ciężkie maszyny wjechały do Przemkowa. Trwa rewitalizacja centrum miasta, a swoim wyglądem ma ono nawiązywać do historii, tradycji pszczelarskich, ale też wprowadzić elementy nowoczesności.

Mieszkańcy długo czekali na tę inwestycję. Uzgodnienia z konserwatorem zabytków trwały prawie rok. Urząd zdobył dofinansowanie i udało się ruszyć z budową. – Bardzo ważne jest to, że cały projekt powstał po konsultacjach społecznych. Na spotkaniach byli mieszkańcy i radni, więc wygląd będzie taki, jaki sobie zażyczyli. Mam nadzieję, że powstanie takie miejsce, gdzie każdy będzie czuł się dobrze, będzie z tego korzystał. Nigdy tego w Przemkowie nie było – mówi burmistrz, Jerzy Szczupak i zapowiada kolejne etapy rewitalizacji: – Dalsze działania, które są w projekcie to ulica Głogowska i okolice sklepu “Rybka”. Zdajemy sobie sprawę też z wyglądu kamienic i będziemy się starali pomóc w ramach programy zabytków dla gminy, bo problem jest taki, że nie jesteśmy w pełni właścicielem tych kamienic. Jednak jeżeli mieszkańcy będą chcieli te budynki remontować, to dołożymy do modernizacji elewacji – zapewnia.

Rewitalizacja centrum Przemkowa będzie trwała do końca czerwca przyszłego roku. Koszt inwestycji to 6,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 1,5 mln i z RFIL 1,8 mln zł.

RED

Zobacz inne

Więcej w Przemków