Dzieje sięGłogów

Ruszyły prace konserwatorskie przy zachodniej ścianie kolegiaty1 min na czytanie

Ruszyły prace konserwatorskie przy zachodniej ścianie kolegiaty

Prace konserwatorskie, obejmujące ścianę chórową, rozpoczęły się na dobre. – W pierwszej kolejności zostaną odczyszczone cegły ze starych substancji budowlanych, a także uzupełnione ubytki specjalną cegłą na wzór gotyckiej. Konserwatorzy z Wrocławia muszą uwzględnić zachowane części historycznego wystroju i stworzenia próby ujednolicenia całego lica ściany, która jest naznaczona elementami betonowymi służącymi do zbudowania chóru – informuje proboszcz Rafał Zendran na stronie internetowej parafii.

Dodaje, że ta skomplikowana operacja wymusza odcinanie fragmentów betonowych. – Co powoduje zapylenie i osadzanie się tego pyłu na powierzchniach płaskich w kolegiacie: posadzce, ławkach i sprzętach liturgicznych – dodaje.

Radoxim 5

To też utrudnienia dla wiernych. – Dlatego na czas remontu zmuszeni jesteśmy do odprawiania codziennej mszy św. w kaplicy Najświętszego Sakramentu, odsłoniętej kotarami od wnętrza kolegiaty. Prosimy także o wchodzenie do kolegiaty bocznymi drzwiami od strony plebani – zaznacza.
RED
źródło: kolegiata.com

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się