Dzieje sięGłogów

Strajk Kobiet zaprasza na wystawę. “Takiej nie zobaczą Niemki czy Brytyjki, bo tam prawo jest przestrzegane”1 min na czytanie

Strajk Kobiet zaprasza na wystawę.

To będzie wystawa Strajku Kobiet. Jak mówią nam organizatorki głogowskich protestów to wydarzenie miało odbyć się w grudniu ub. roku, ale zostało odwołane ze względu na sytuację epidemiologiczną. – Spotykamy się w marcu, miesiącu kojarzonym z Dniem Kobiet – zapowiadają teraz.

A co chodzi? – Sprawa Kobiet to wystawa, która w ogóle nie powinna się odbyć. Takiej wystawy nie zobaczą mieszkańcy znakomitej większości krajów europejskich. Takiej wystawie w swojej ojczyźnie nie będą przyglądać się Czeszki, Niemki, Belgijki, Brytyjki, czy Francuzki. Bo prawa kobiet są w Europie przestrzegane i raz dane nigdy nie zostaną im odebrane – wyjaśniają.

– Inaczej sprawa ma się w Polsce. Tu, jak pokazuje historia- takiej gwarancji nie mamy – dodają. Wystawa to dokumentacja głogowskich protestów w sprawie praw kobiet. – Wizualna kartoteka niezgody na łamanie naszych praw. Na wernisażu zobaczycie m.in. plakaty, transparenty i akcesoria, które stały się symbolami walki o lepsze jutro dla nas, naszych sióstr, naszych przyjaciółek, naszych córek i wszystkich kobiet, które nie mają siły, by powiedzieć NIE – zapraszają. Wystawa 11 marca w Klubie Mayday o godz. 19.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się