Dzieje sięGłogów

Szczytna akcja fundacji i wielkie wsparcie firmy MAX-POL3 min na czytanie

Szczytna akcja fundacji i wielkie wsparcie firmy MAX-POL 3

W ubiegłym roku wolontariusze na głogowskich cmentarzach rozdali tysiąc zniczy firmy MAX-POL. Za każdy z nich wrzucili do hospicyjnej skarbony pieniądze. Akcji towarzyszyła również kweście – udało się zebrać na rzecz Fundacji Hospicjum Głogowskie ponad 20 tys. zł. W tym roku również będzie można nabyć znicze tej firmy. Cały dochód zostanie przekazany oczywiście ponownie na budowę hospicjum.

Budowa hospicjum to idea, która skupia wokół siebie coraz więcej ludzi. Zaczęło się od planów i marzeń, ale szybko okazało się, że to wszystko można spełnić. Aleksandra Glińska, prezes fundacji, nie ukrywa, że hospicjum w Głogowie jest potrzebne. – Dla naszych dziadków, rodziców i w końcu też kiedyś dla nas – podkreśla, bo również młodzi są coraz bardziej świadomi tego, że to szczytny cel. – Uczniowie chętnie angażują się w liczne zbiórki czy kwesty – dodaje. Jedną z nich, która po raz pierwszy na cmentarzach odbyła się przed rokiem, jest „Zapal znicz dla Hospicjum”. Okazała się sukcesem. Wolontariuszy nie brakowało – ręce do pracy zakasali dzieci, młodzież, seniorzy, całe rodziny. – Były osoby znane takiej jak prezydent i Jurek Górski a także anonimowe. Wszystkich nas łączyły znicze i chęć niesienia pomocy – zaznacza prezes Glińska. Firma MAX-POL odpowiedziała na apel fundacji i podobnie jak kilkanaście miesięcy temu, tak i teraz, przekazała na ten cel kolejne znicze. W tym roku do rozdania będzie ich ponad tysiąc. – Współpraca z firmą od samego początku układa się bardzo dobrze. Cieszymy się, bo każda cegiełka jest ważna. Dziękujemy za wasze wsparcie – cieszy się.

Akcja zaczyna się już w najbliższy weekend (24/25.10.). W sobotę (24.10.) wolontariuszy ze zniczami firmy MAX-POL będzie można spotkać na cmentarzu przy ul. Legnickiej w godz. 13-17 a na cmentarzu na Brzostowie w godz. 12-16. W niedzielę (25.10.) kolejno w godz. 11-17 i 12-16. Na tym nie koniec, bo w czwartek (29.10.) i piątek (30.10.) w godz. 14-16 i 13-17. Później, we Wszystkich Świętych, wolontariusze również będą do waszej dyspozycji. – Mamy też propozycje dla tych którzy chcieliby znicze rozprowadzić wśród swoich znajomych, współmieszkańców lub współpracowników. Czekamy na kontakt, hospicyjny telefon jest dla was. Oferujemy możliwość dostarczenia zniczy w ilościach większych niż detaliczne – zachęca Glińska. Można się z nimi skontaktować pod numerem telefonu: 731439080.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się