Dzieje sięGłogów

Szpital ma nowe szczepionki przeciw Covid-19 dla wariantu omikron1 min na czytanie

Jest szczepionka na COVID 19. W DPS czekali na nią kilka miesięcy

– Od kilku dni dysponujemy szczepionką dedykowaną konkretnie dla wirusa, który obecnie dominuje wśród zachorowań na Covid-19 czyli omikrona. Podajemy dawki przypominające – mówi prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego Edward Schmidt. W punkcie szczepień w szpitalu można przyjąć trzecią dawkę oraz czwartą dla osób, które trzecią dawkę dostały przynajmniej trzy miesiące wcześniej. – Mówi się o dużej skuteczności tej szczepionki przypominającej – dodaje, że dawki są nieco mniejsze niż podstawowe i co ważne, pacjenci znacznie lepiej ją tolerują, nie obserwuje się powikłań poszczepiennych.

Szczepienia są prowadzone w czwartki od godz. 14 do 15.30 w punkcie z lewej strony od głównego wejścia do szpitala. Prezes zapowiada, że jeśli umiarkowane obecnie zainteresowanie wzrośnie, godziny zostaną wydłużone. Wszystkie informacje o rejestracji i szczepieniach są dostępne na stronie internetowej szpitala.

Radoxim 5

Do szpitala trafiają pacjenci zakażeni, ale na szczęście rzadko wymagają hospitalizacji. – Mamy na oddziale wewnętrznym cztery osoby z Covid-19 i jedno dziecko – mówi Edward Schmidt. Dodaje, że nieliczni zakażeni zgłaszający się na SOR i do nocnej świątecznej pomocy zwykle łagodnie przechodzą chorobę i wracają do domu. Prezes zapewnia, że warunki na oddziale wewnętrznym po remoncie oraz dziecięcym pozwalają na całkowitą izolację pacjentów zakażonych Covid-19, nie zakażają innych pacjentów, a szpital pracuje normalne.– Nie wstrzymujemy odwiedzin dla pacjentów niecovidowych – dodaje.
RED
fot. archiwum

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się