Styl życia

Szturmujemy salony fryzjerskie! Latem przybędzie blondynek. Mężczyźni chcą ukryć… siwiznę2 min na czytanie

Szturmujemy salony fryzjerskie! Latem przybędzie blondynek. Mężczyźni chcą ukryć... siwiznę.

Zmiana pory roku wiąże się często ze zmianą stylu życia. Jesteśmy aktywniejsi – chętnie wsiadamy na rowery, biegamy po lesie, ale i… zmieniamy fryzury na głowach. Zasada jest prosta. – Zimą włosy zapuszczamy, latem tniemy! – mówi Anna Urbańska, która w zawodzie pracuje od 19 lat. Znamy ją też z telewizyjnego programu „Afera fryzjera” w TVN Style.

Jakie są trendy? – pytamy specjalistki nożyczek. – Kobiety najczęściej włosy ścinają i farbują. W tym sezonie modne są krótkie fryzury „za ucho”. I wybierają jaśniejsze odcienie włosów, farbując się najczęściej na blond – dodaje właścicielka zakładu Nożyczki i Pędzelek znajdującego się przy ul. Saturna na Koperniku. Klientkom radzi, aby dbały o włosy. – Przede wszystkim dbając o siebie – niewiele z nich wie, że na poprawę struktury włosa duży wpływ ma odpowiednie odżywianie. Jedzmy zdrowo, dużo owoców i warzyw, bo to witaminy – radzi.

Anna Urbańska poddała swój zakład fryzjerski przemianie w popularnym programie Afera fryzjera w TVN prowadzonym przez mistrza fryzjerstwa Macieja Maniewskiego.

Włosy można wzmocnić dodatkowo za pomocą kosmetyków. Tych na rynku nie brakuje. Dostaniemy od ręki w każdy sklepie czy drogerii. Ale ważny jest ich odpowiedni dobór. – Zwracajmy uwagę, aby pozbawione były chemii. Przede wszystkim sylikonów, bo osłabiają włosy prowadząc do ich wypadania – dorzuca pani Anna.

Włosy krótkie po bokach, dłuższe u góry – to trendy przeważające na głowach mężczyzn. Wybierają tzw. fryzury użytkowe, czyli takie, by jak najszybciej poradzić sobie z ich stylizacją i układaniem przed pracą.

– Panowie są wygodni. Jednak widać, że dbają o siebie. Już nie chodzą do fryzjera raz w miesiącu, ale znacznie częściej. Też chcą dobrze wyglądać – przyznaje fryzjerka. I mają dylematy – siwe włosy. Pani Anna opowiada, że ten problem dotyczy mężczyzn w różnych wieku. Jedni siwieją już w szkole, inni po 50-tce. Wpływ na to ma wiele czynników począwszy od tych genetycznych po stres. Stosować można preparaty do tuszowania siwizny, ale tego nie poleca.

– Zabieg trzeba powtarzać co kilka dni a i tak problemu na głowie się nie pozbędziemy – nie ukrywa. Poza tym utwierdza mężczyzn w przekonaniu, że przecież szpakowaci mężczyźni, czyli siwi, mają przecież większe powodzenie u kobiet.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Styl życia