Dzieje sięGłogów

Taka drobna, a jest w niej siła!1 min na czytanie

Taka drobna, a jest w niej siła!

Młoda głogowianka, Jagoda Cichowicz, może pochwalić się niespotykaną siłą. Zawodniczka zdobyła wiele miejsc w kwietniowych zawodach Siedlcach koło Warszawy.

Zdobyła I miejsce w kategorii do 56 kg 18/19 lat, I miejsce open w kategorii teenagers, wicemistrzostwo Polski w kat. do 56 kg 18/19 lat i mistrzostwo Europy XPC w przysiadzie. Trenuje dopiero 7 miesięcy, ale sport nie jest jej obcy. Wcześniej przez wiele lat zajmowała się lekkoatletyką. – Na początku celem była tylko poprawa sylwetki, ale bardzo mi się spodobały te ćwiczenia. Wszyscy mówili, że mam predyspozycje do sportów siłowych – przyznaje Jagoda – Rodzina i znajomi myśleli, że nie robię tego na poważnie, ale jak zaczęłam odnosić sukcesy, to bardzo się ucieszyli.

Radoxim 5

Zawodniczka przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera, Pawła Likusa. – Trenuję kilka razy w tygodniu. Wszystkie treningi dostaję od trenera i jeden trening to od 2-4 godziny. Do tego dochodzi fizjoterapeuta i sauna. Najtrudniejszy jest dla mnie martwy ciąg, ale już kombinujemy, żeby wyniki poszły w górę – mówi zawodniczka.

Jagoda przygotowuje się teraz do zawodów WPC we Wrocławiu. – Obiecuję, że wywalczę jakieś miejsce – mówi Jagoda.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się