Dzieje sięGłogów

Trener Kamil Mikołajczyk, od 20 lat boksuje. Właśnie otworzył w Głogowie szkółkę1 min na czytanie

Trener Kamil Mikołajczyk, od 20 lat boksuje. Właśnie otworzył w Głogowie szkółkę

Pierwszy trening nowego klubu bokserskiego UKS Gladiator Boks Głogów odbył się we wtorek (12.10), a wziął w nim udział półfinalista ostatniego turnieju Gromada Arek „Karabin” Sauter. – Frekwencja mnie zaskoczyła. Ale zobaczycie… My się dopiero rozkręcamy – zapowiada Kamil Mikołajczyk. Na razie ruszyła jedna grupa – początkująca, do której zapisało się ponad 20 osób.

Zapotrzebowanie na ten sport jest ogromne – uważa Kamil Mikołajczyk, który chce zachęcić do udziału w treningach jak najwięcej osób, w tym także kobiety. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki, na sali sportów walki przy parku rozrywki Jump Planet przy ul. Poniatowskiego.

– Jestem trenerem z pasji – mówi o sobie Kamil Mikołajczyk, który trenowaniem zawodników zajmuje się od 21 lat i może się poszczycić wychowaniem mistrzów Dolnego Śląska oraz mistrza Polski. Ma za sobą także karierę zawodniczą. Teraz postanowił założyć własny klub. – Zaczynałem dość wcześnie, bo jako 21 latek. Przez ten czas poznałem trzy szkoły boksu: ukraińską, polską i niemiecką, ale najbliższa jest mi ta pierwsza – mówi o sobie. Obecnie pracuje w kopalni i mieszka pod Głogowem. – Przygotowuję obecnie zawodników do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w listopadzie – zapowiada trener.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się