Dzieje sięGłogów

Trzeba dołożyć do fontanny? Miasto liczy pieniądze, radni dopytują o koszty1 min na czytanie

Trzeba dołożyć do fontanny? Miasto liczy pieniądze, radni dopytują o koszty

Co z tą fontanną, co z rewitalizacją Parku Słowiańskiego? Radni interesują się sprawą i sprawdzają wydatki. Jak wylicza radny Mariusz Kędziora w budżecie na 2019 rok, według sprawozdania za pierwsze półrocze, zabezpieczona była kwota 793 tys. 315 zł niewykorzystana w pierwszym półroczu ub. roku. – Uchwałą rady ta kwota została zabezpieczona jako wydatek niewygasający – wyjaśnia.

I zauważa, że w budżecie na ten rok autopoprawką znalazło się 600 tys. zł. – Jest to kwotą dodatkową, a nie przesuniętą – niewykorzystaną z ubiegłego roku– dodaje. – Warto nadmienić, że pierwotna umowa zawarta była na kwotę 4 mln 526 tys. zł, a obecnie umowa opiewa na kwotę 5 mln 711 tys. zł (przyp. red. kwota za rewitalizację Parku Słowiańskiego), czyli blisko 1,2 mln zł więcej nie licząc oczywiście dokumentacji projektowej. Pamiętajmy też, że prace budowlane nie zostały jeszcze zakończone – przekonuje.

A miasto wyjaśnia, że obecnie trwają prace nad rozliczeniem zadania. – Inwentaryzacja powykonawcza, która wykaże ostateczne koszty – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta. Do tej pory rewitalizacja Parku Słowiańskiego kosztowała 4 mln 993 tys. zł – w latach 2016-2019. – Za te pieniądze zrobiono ścieżki w parku, plac zabaw, zieleń, małą architekturę, instalacje, infrastrukturę techniczną i wiele innych wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury – wylicza.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie wyłoniony nowy wykonawca, który dokończy budowę fontanny.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się