Udało się! Siatkarze Chrobrego wygrali na wyjeździe kolejny mecz

19:24, 29.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 19:24, 29.01.2022

KRISPOL Września przegrał z SPS Chrobry Głogów 1:3 (25:18, 21:25, 17:25, 20:25) w meczu 20. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Krzysztof Antosik. To udany rewanż głogowian bowiem pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną wrześnian 3:0.

Pierwszą partię spotkania od błędu w ataku rozpoczął Tomasz Błądziński 0:1. Chwilę później goście zaczęli mieć problemy z przyjęciem serwisów Piotra Lipińskiego 4:0. Do tego nie wystrzegali się innych prostych błędów 2:8. Z kolei po stronie KRISPOL-u równy poziom w ataku utrzymywał Mateusz Linda 12:8 oraz Mariusz Łysikowski 15:10. Do końca tej premierowej odsłony warunki gry dyktowali gospodarze, którzy zwyciężyli pewnie 25:18. Zakończył ją asem serwisowym Adrian Kopij.

Początek seta numer dwa był znacznie bardziej wyrównany 4:4 i 8:8. Dopiero w drugiej połowie tej części spotkania SPS Chrobry zdołał sobie wypracować niewielką przewagę punktową. Pewnie punktował na skrzydle Filip Biegun, a na środku Hubert Węgrzyn 18:16. Tym razem goście nie dali sobie już wyrwać z rąk wygranej. Utrzymali koncentrację do końca, zwyciężając 25:21. Zwycięstwo pewnym atakiem przypieczętował Węgrzyn.

Drużyna z Głogowa poszła za ciosem. Już na początku gospodarze zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywek Marcina Ociepskiego 1:4. W tej partii podopieczni Mariana Kardasa niestety nie wystrzegali się prostych błędów 13:17. Natomiast przyjezdni punktowali pewnie w każdym elemencie. Małym nakładem sił zwyciężyli do 17. Ostatni punkt dla swojej drużyny zdobył Bartosz Janeczek.

Czwarta odsłona meczu zaczęła się od równej gry 2:2. Jednak z każdą kolejną akcją coraz lepiej spisywali się zawodnicy beniaminka. Pewnie punktował Janeczek oraz Ociepski 7:5. Siatkarze z Wrześni nie poddawali się, tylko cierpliwie odrabiali straty. Dobry poziom ataku utrzymywał Linda 9:9. Do stanu 14:14 ekipy grały punkt za punkt. W drugiej części tego seta inicjatywę na boisku przejęli goście 19:15. Kontrolowali sytuację do końca, zwyciężyli w ostatnim secie 25:20 i całym meczu 3:1. Dwudziesty piąty punkt dla swojego zespołu zdobył Janeczek.
źródło: Tauron 1 Liga