Dzieje sięGłogów

Upał! Glińska: Uważajcie na siebie, pijcie dużo wody i osłaniajcie głowy1 min na czytanie

Sławska plaża wypełniła się po brzegi. Tak bawiliście się podczas upalnego weekendu 8

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 i 2 stopnia dla powiatu głogowskiego przed upałami. Dziś (21.08.) w Głogowie około 33 stopni Celsiusza w cieniu. W słońcu temperatura może osiągnąć około 45 stopnic Celsjusza.

Chłodniej ma zrobić się w niedzielę (23.08.), kiedy termometry wskazywać będą w cieniu 24 stopnie Celsjusza. – Musimy na siebie uważać – ostrzega lekarz Aleksandra Glińska, która radzi, aby osoby z problemami sercowo-naczyniowymi zostały w domach. – Należy pozasłaniać okna i używać wentylatorów, aby obniżyć temperaturę – zwraca uwagę.

Radoxim 5

Jeżeli musimy wyjść na dwór, to pamiętajmy o okryciu głowy. Pijmy też więcej wody. – Kiedy zwykle należy do organizmu dostarczać około 1,5-2 l płynów, teraz pijmy nawet 3 l wody – przypomina Glińska.

Uważać należy również podczas odpoczynku. – Przebywanie na słońcu może być szkodliwe. Niekorzystnie na nasze zdrowie wpływa też do tego praca fizyczna. Może do skończyć się udarami słonecznymi – gorączką, zawrotami głowy, skokiem ciśnienia – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się