Dzieje sięGłogów

Wandal graficiarz szalał w Parku Słowiańskim. Starty są spore2 min na czytanie

Graficiarz amator szalał w Parku Słowiańskim. Starty są spore 1

Kolejny akt wandalizmu w naszym mieście. Tym razem nie na Bulwarze Nadodrzańskim – informowaliśmy o tym w poniedziałek (18.05.), bo została tam zniszczona infrastruktura (PISALIŚMY O TYM: TUTAJ) – a w Parku Słowiańskim przy al. Wolności.

– Jakiś wariat szalał w tym parku i pomazał donice – relacjonował wczoraj rano (19.05.) pan Marek, nasz Czytelnik. Akurat wybrał się na spacer i nie wierzył, że ktoś mógł zrobić coś takiego. – Przecież tutaj jest tak ładnie, po co to niszczyć? – zastanawia się. Ale graficiarz zniszczył też kosze na śmieci, ławki… wymazał nawet drzewa.

– W ostatnim czasie w naszym mieście notujemy coraz zuchwalsze akty wandalizmu – przyznaje Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa. – Ciężko powiedzieć czym kierują się te osoby, bo przecież niszcząc mienie publiczne… te ławki i inne elementy trzeba przecież naprawić z pieniędzy publicznych. Tych, za które można byłoby zrobić inne piękne elementy naszego miasta, nie znów wracać do tych samych. Pozostaje mi tylko zaapelować do tych osób, że jeżeli w głowie mają jeszcze chociaż jeden procent rozumu, to żeby zaprzestali tych działań. Nie po to ciężko pracujemy, aby upiększać nasze miasto – dodaje.

Prezydent nie ukrywa, że nie chodzi o to, by wszędzie w takich miejscach ustawić policję. – Wystarczy z odrobiną rozumu funkcjonować w społeczeństwie. Jeśli chcecie się wyżyć, to niszczcie swoje mienie prywatne. Może wtedy ujdzie wam trochę ciśnienia – proponuje Rokaszewicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się