Sport

Wielki sukces! Chrobry awansował do CLJ U-172 min na czytanie

Wielki sukces! Chrobry awansował do CLJ U-17

Co za sezon! Baraże o awans do Ekstraklasy, awans do 3 Ligi, Centralna Liga Juniorów U-15 i teraz CLJ U-17! Juniorzy Chrobrego stawiają kropkę nad „i” na koniec edycji 2021/22 i po niebywałym meczu ze Stilonem Gorzów awansują do najwyższej ligi! Decydowały dopiero rzuty karne. W środę w pierwszym spotkaniu barażowym

Chrobry już po kwadransie przegrywał 0:2 i musiał naprawiać sytuację, co zresztą zrobił doprowadzając do remisu 2:2. Rewanż w Gorzowie to niemal kopiuj-wklej. Od 2 minuty to rywale byli na prowadzeniu. Tym razem jednak Pomarańczowo-Czarni dłużej potrzymali w emocjach. O ile wcześniej jeszcze przed 60 minutą doprowadzili do remisu, o tyle w Gorzowie mimo narzuconego tempa w chęci odrobienia straty wyrównujący gol padł dopiero w… doliczonym czasie gry. Zdobył go wówczas Szymon Sikora, dokumentując determinację oraz wiarę całego zespołu. Wszystkie emocje przeniosły się na dogrywkę, a skoro ona nie niczego nie rozstrzygnęła to zespoły czekał konkurs rzutów karnych.

Radoxim 5

W końcówce bardzo dobrze w bramce spisał się Tomasz Turkiewicz, broniąc jedenastkę, a w ofensywie Jakub Łoziński – Chrobry miał 6:5 w karnych i tym samym upragniony awans do CLJ. – Scenariusz meczu był podobny do tego w Głogowie – mówił trener Jakub Wolny.

– Szybko straciliśmy bramkę, ale od dwudziestej, dwudziestej piątej minuty posiadaliśmy wyraźniejszą przewagę, mając przy tym dużo niestety niewykorzystanych sytuacji. Ten napór był wyraźny, ale do końca musieliśmy się denerwować. Praktycznie w ostatniej akcji meczu Szymon Sikora zdobył wyrównującą bramkę. Ostatniej, bo sędzia już nie wznowił spotkania. W dogrywce oba zespoły miały po jednej sytuacji, lecz wobec pogody lepszej do wyjazdu nad morze a nie gry w piłkę było widać, że czekają na karne. Zawodnicy wykazali się ogromnym serduchem i ambicją, bo wytrzymali trudy gry w tak ciężkich warunkach, takich samych zarówno w jednym, jak i drugim meczu. Należy ich pochwalić za grę, to jasne, ale przede wszystkim za taką wolę walki. Spięliśmy klamrą ten bardzo dobry dla klubu sezon – dodawał.
RED
źródło: Chrobry Głogów S.A.

Zobacz inne

Więcej w Sport