Sport

Wielki sukces zawodników Legionu Głogów na mistrzostwach Polski1 min na czytanie

Wielki sukces zawodników Legionu Głogów na mistrzostwach Polski

To były mistrzostwa Polski, które zawodnicy Legionu Głogów zapamiętają na długo. Oliwer Domińczak został najlepszym wśród juniorów a Jakub Posłowski najlepszym wśród juniorów starszych. Na tym nie konie – Martyna Kierczyńska (kat. 60 kg) zdobyła kolejny tytuł w juniorach starszych wygrywając finał przez KO.

Dla Michała Firuta (kat. 67 kg) to był pierwszy tytuł mistrza Polski. Oskar Siegert (kat. 67 kg senior) wygrał trzy walki i zdominował swoją kategorię. Ze srebra cieszy się Żaneta Krawczyk (kat. 70 junior starszy) a z brązu Paweł Konieczny (63,5 kg junior młodszy) oraz Aleksandra Białek (56 kg senior).

– Zarówno Paweł jak i Ola byli blisko wejścia do finału. Zabrakło trochę precyzji i zdecydowanych akcji, które dałyby kilka punktów więcej. Bez medalu z tej imprezy wracają Dominik Bala, Jakub Syc oraz Mateusz Wosiński – opowiada trener Maciej Domińczka chwaląc też tych, którzy zdobyli krążki.