Dzieje sięGłogów

Włamują się na potęgę. Okradają piwnice. Ostatnio zabrali rowery2 min na czytanie

Włamują się do piwnic na potęgę. Ostatnio ukradziono rowery 1

Koniec z rodzinnymi wycieczkami. Rowery zniknęły! Z prośbą o pomoc zgłosiła się do nas mieszkanka ulicy Wojska Polskiego w Głogowie, której złodzieje ukradli 3 rowery. Jednak to nie jedyne doniesienia o włamaniach do piwnic.

-Mąż 25 listopada był w piwnicy i jeszcze rowery były – opisuje pani Sylwia. Jednak już w czwartek po jednośladach zostało tylko wspomnienie. Z piwnicy skradziono 3 rowery: Kellys Spider 30 numer ramy KL25301855, Kellys Madman numer ramy KL28704520 i Head X-Rubi. Zdjęcia znajdziecie poniżej. Głogowianka prosi o pomoc. Jeżeli widzieliście rowery zadzwońcie: 665-217-306 lub 665-217-307. Na informacje czeka również policja.

Jednak to nie wyjątek. Włamań do piwnic jest w tym okresie cała plaga. Inny mieszkaniec poinformował nad o kradzieżach, u niego i znajomych. Miały miejsce m.in. na Merkurego i Daszyńskiego. Czy możemy się jakoś uchronić przed włamaniem?

Zabezpieczenie wejścia do piwnic w blokach pozostawia wiele do życzenia. Często do tego miejsca ma dostęp wiele osób, a drzwi piwnic łatwo otworzyć każdym kluczem. Co zatem robić? -Pomieszczenie, w którym zostawiamy cenne rzeczy na dłużej warto wyposażyć w nowe atestowane zamki albo swoją piwnicę zamykać za pomocą odpowiednich, mocnych kłódek, a rower dodatkowo przypiąć. Dobrze też często sprawdzać nasze pomieszczenie oraz główne wejście do piwnic. Zasada zamykania i kontrolowania drzwi do piwnic powinna być przestrzegana przez wszystkich lokatorów – radzi policja.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się