Dzieje sięGłogów

Wojownicy Maryi z Głogowa: Staramy się żyć według zasad dekalogu, w zgodzie z Bogiem1 min na czytanie

Wojownicy Maryi z Głogowa: Staramy się żyć według zasad dekalogu, w zgodzie z Bogiem

Kim są Wojownicy Maryi? Organizacja powstała w 2015 roku, a założył ją ksiądz Dominik Chmielewski, który jest dziś jej opiekunem duchownym. – Jesteśmy czcicielami Matki Bożej. Chcemy, aby Maryja była bardziej czczona, znana i kochana. Pragniemy krzewić życie w zgodzie i przyjaźni z Bogiem oraz ukazywać piękno świętej wiary katolickiej. Wracamy do korzeni, do tradycji naszych ojców i dziadków w wierności Bogu. Staramy się żyć według zasad dekalogu, w zgodzie z Bogiem, być przykładnymi ludźmi: mężami i ojcami – mówi jeden z głogowskich wojowników Michał Michałowski, 33- letni górnik.

W listopadzie ub. roku powstała głogowska grupa, której opiekunem jest ks. Stanisław Brasse, proboszcz parafii św. Mikołaja. Mężczyźni spotykają się właśnie w kościele św. Mikołaja, zazwyczaj każdego tygodnia na modlitwie różańcowej oraz na mszy, ale ostatnio także co miesiąc prowadzą cykliczne działania. – Od lutego zainicjowaliśmy ogólnopolską wielką nowennę za Polskę, w ramach której raz w miesiącu organizujemy wydarzenia modlitewne dla ludzi wiary pragnących modlić się za ojczyznę – wyjaśnia Michał Michałowski.

Radoxim 5

Głogowianin ma usta przepełnione wzniosłymi słowami. – To taka łaska, dar boży – tłumaczy swoje umiejętności przemawiania. Wyjaśnia także, że przemiana duchowa nastąpiła w nim już dawno, a wszystko zaczęło się od zainteresowania się objawieniami Matki Bożej oraz innych proroków i świętych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się