Wygrali ostatni mecz i zostali mistrzami województwa!

13:39, 25.04.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:40, 25.04.2021

I choć przed tym niedzielnym meczem (25.04.) wszystko było już rozstrzygnięte - bez względu na wynik pojedynku z Siódemką Legnica podopieczni Krzysztofa Gdakowicza zagwarantowali sobie zwycięstwo w dolnośląskich rozgrywkach - pierwszy zespół młodzików KS SPR Chrobrego Głogów zagrał na pełnym obrotach. Początek pojedynku był wyrównany. Jeszcze w 6. minucie, po rzucie Bartosza Witkowskiego goście mieli kontakt, bo przegrywali 3:2. Wtedy odpalił Chrobry - zaczął zdobywać bramki seriami. Przy stanie 6:4 nasi młodzicy rzucili cztery z rzędu, nie tracąc żadnej, odskakując rywalom na bezpieczną przewagę. Głogowianie na przerwę schodzili przy stanie 15:7.

Po zmianie stron trener Gdakowicz rotował składem - dał pograć tym, którzy ostatnio mieli do tego mniej okazji. Siódemka podkręciła tempo, poprawiła się w obronie, ale i w ataku wyglądała znacznie lepiej. - W naszych szeregach pojawiła się dekoncentracja - wyjaśniał trener. Chrobry wygrał 32:26. Jest mistrzem Dolnego Śląska, jedzie na mistrzostwa Polski. W nagrodę otrzymali statuetkę i medale.