my:ŻukowiceRegion

Wyremontują drogę wojewódzką na hutę? Trwają rozmowy1 min na czytanie

Wyremontują drogę wojewódzką na hutę? Trwają rozmowy

Droga wojewódzka 292 jest w katastrofalnym stanie. Dziury, koleiny, spękane pobocze. Ciężko się tam jeździ. Na pewno nie jest bezpiecznie. Widzą to kierowcy, ale i władze gminy Żukowice. Choć to nie ich droga, to i tak podjęły rękawice w walce o jej remont. Zresztą po raz kolejny.

– Rozmowy trwają – przyznaje wójt Krzysztof Wołoszyn, który rozmawia z właścicielem drogi, czyli Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. – Na razie jesteśmy pewnie jednego – tego, że zostanie dokończony remont tej drogi w miejscowości Brzeg Głogowski – dodaje. To nieco ponad 300 m odcinek drogi. – Będą też nowe chodniki. To ważne dla tych mieszkańców – zapewnia wójt. Inwestycja kosztować będzie około 2 mln zł z czego 300 tys. zł dołoży gmina ze własnego budżetu.

– Faktycznie koszty są ogromne, ale zależy nam również na remoncie drogi wojewódzkiej na odcinku szczególnie pomiędzy hutami – jest w najgorszym stanie – przypomina. Szansa na remont jest. Odcinek liczy w granicach 4 km. Łatwo więc policzyć, że chodzi o miliony złotych. Decyzje w tej sprawie jednak nadal nie zapadły.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice