Dzieje sięGłogów

Zabrał mu dychę i groził, że pobije. Napadł na młodszego od siebie chłopca1 min na czytanie

Zabrał mu dychę i groził, że pobije. Napadł na  młodszego od siebie chłopca

Głogowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który podejrzewany jest o dokonanie wymuszeń rozbójniczych na innych nastolatkach.

– Głogowscy policjanci zostali powiadomieni o sytuacji, która zdarzyła się dwukrotnie. Pierwsza miała miejsce podczas wakacji, a druga kilka dni temu. Dopiero wówczas poszkodowany zgłosił się na policję, aby powiadomić o zdarzeniu. Do nastoletniego chłopca podszedł nieznany mężczyzna, który zażądał wydania pieniędzy. Chłopiec rozpoznał tego samego sprawcę, który w czasie trwających wakacji również napadł na niego. Sprawca pod groźbą użycia siły i pobicia zabrał pieniądze w kwocie 10 zł i chciał ukraść telefon, jednak tego nie zrobił z uwagi na ucieczkę poszkodowanego – mówi Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Radoxim 5

– Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstw. Sprawca to 17-letni mieszkaniec Głogowa znany był mundurowym. Chłopak trafił do policyjnego aresztu, a jego sprawą zajmie się sąd – dodaje. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się