Dzieje sięGłogówKoronawirus

Zdrowie ważniejsze? „Guzik prawda”. Ksiądz nie chciał odwołać spotkania kandydatów do bierzmowania1 min na czytanie

Zdrowie ważniejsze? "Guzik prawda". Ksiądz głogowskiej parafii nie chciał odwołać spotkania kandydatów do bierzmowania

Ksiądz parafii NMP Królowej Polski na osiedlu Kopernik w Głogowie nie chciał zgodzić się na przełożenie lub odwołanie jednego ze spotkań dla kandydatów do bierzmowania. A ci prosili o to w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Napisali na FB do księdza i otrzymali odpowiedź, że zdrowie wcale nie jest najważniejsze. – „Rzygam tym określeniem. Zdrówko, zdrówko. Bo ono jest najważniejsze. Guzik prawda. Dla katolika nie powinno. Tyle w temacie. Dla niektórych jest to też świetna wymówka” – miał napisać im ksiądz.

Młodzież jest zbulwersowana, rodzice niemniej. Internet huczy po skandalicznej wypowiedzi księdza. O sytuację zapytaliśmy proboszcza tej parafii Witolda Pietscha.

– Tak, faktycznie do takiej sytuacji doszło – nie ukrywa. Tłumaczy jednak, że miała jednak miejsce kilka dni temu. – Gdy mowy o tak dużym zagrożeniu wirusem nie było – dodaje. Wyjaśnia, że ksiądz z jego parafii, który tak się wyraził, poczuwa się do odpowiedzialności. – Nie powinien w taki sposób komunikować się z kandydatami i używać takiego języka. Przeprosi młodzież – gwarantuje proboszcz.

Wiadomo, że spotkania kandydatów do bierzmowania, ale też i komunii świętej w parafii NMP zostały odwołane. Proboszcz nie ukrywa, że istnieje również ryzyko przełożenia tych sakramentów na późniejsze terminy.
RED

Podziel się informacją ...
  • 1.2K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się