my:KotlaRegion

Dzieci wyjadą w góry do Szklarskiej Poręby1 min na czytanie

1

W tym roku obecni trzecioklasiści już 25 września wyjadą na zieloną szkołę w górach. Zaplanowano dwutygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Karkonoszach. Górski klimat, świeże powietrze doskonale wpłynie na poprawę zdrowia naszych dzieci.

W czasie pobytu uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach lekcyjnych jak również w szeregu atrakcji takich jak spacery po górach, wycieczka do Dino Parku, ognisko, dyskoteki. Dzieci będą miały dostęp do Centrum Rekreacji gdzie mieści się sala fitness, basen, zjeżdżalnie, masaże podwodne i punktowe.

Radoxim 5

-Koszt wyjazdu uczniów wyniesie ponad 122 tys. zł i w całości zostanie sfinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym – wyjaśnia Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla. Dodatkowo gmina Kotla pokryje koszt wynagrodzenia opiekunów dzieci.

Przypomnijmy, że Fundacja KGHM Polska Miedź udzieliła wsparcia gminie Kotla już po raz 11. Dotychczas z wyjazdów skorzystało już 435 dzieci, a dofinasowanie na ten cel wyniosło 856 tys. zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla