my: GrębociceRegion

20 lat minęło wójtowi gminy Grębocice Romanowi Jabłońskiemu. Dostał absolutorium2 min na czytanie

20 lat minęło wójtowi gminy Grębocice Romanowi Jabłońskiemu. Dostał absolutorium

Wójt gminy Grębocice Roman Jabłoński otrzymał absolutorium od radnych za 2021 rok, a także radni jednogłośnie udzielili mu votum zaufania i zatwierdzili sprawozdanie finansowe. To było już jego dwudzieste absolutorium w karierze.

Okrągły jubileusz, że aż łezka w oku się kręci. Absolutorium wójtowi udzielili radni gminy Grębocice na ostatniej sesji (14.06.). Obecnych było 11 radnych i tylu też poparło jego zeszłoroczne działania. Wszyscy potwierdzali, że 2021 był rokiem wyjątkowym, szczególnym. Trudnym, czasem pechowym, lecz jednocześnie bardzo udanym.

Radoxim 5

Trudnym, bo była pandemia i różne obostrzenia. Bardzo udanym, gdyż po raz pierwszy budżet gminy Grębocice przekroczył 60 mln zł. To jest niebywała kwota jak na wiejską gminę, ale wszystko to dzięki dofinansowaniom i dotacjom z rządowych programów. – Mieliśmy aż 78 zadań w realizacji – pochwalił się przewodniczący rady Tadeusz Kuzara, co faktycznie jest niebywałym wynikiem. Ostatecznie zeszłoroczny budżet gminy wyniósł prawie 67 tys. zł. Z tego aż 35 proc. przeznaczono na inwestycje. To jest bardzo duża kwota i wójt miał wiele do zrobienia.

– Oczywiście było wiele inwestycji, ale dla mnie szczególnie ważne jest to, że na terenie naszej gminy w zeszłym roku nadano 34 nowe numery. Czyli zamieszkały u nas 34 nowe rodziny, a jeszcze się nowe osoby budują. Rodzi się więc przekonanie, że ludzie wybierają naszą gminę dlatego, że znajdują tu dobre warunki, bo prowadzimy tu tak dużo inwestycji prospołecznościowych – powiedział wójt Roman Jabłoński.

Wójt wszystkim, którzy przyłożyli rękę do zeszłorocznego sukcesu, podziękował. – Co ważne, pieniądze, które do nas wpłynęły czy z Polskiego Ładu, czy z funduszu inwestycji strategicznych, to zasługa osób, które przygotowały wnioski, zadbały, aby były one poprawnie złożone – przypomniał, że to było 10 mln 200 tys. zł na rozpoczętą już budowę drogi z Grębocic do Kwielic (tej kwoty nie wprowadzono do zeszłorocznego budżetu), było to blisko 900 tys. zł dofinansowania do budowy trybun na boisku w Grębocicach, ok. 400 tys. do budowy ul. Irysowej, ponad 1 mln zł do ul. Wspólnej, ok. 400 tys. zł do przebudowy przychodni. – Są to wielkie miliony, które zasiliły nasz budżet – przypomniał wójt. RED

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice