FotoSport

250 pływaków na starcie Hutnika! Przyjechali z całej Polski15 min na czytanie

250 pływaków na starcie Hutnika! Przyjechali z całej Polski 15

Pływackie zawody z okazji Dnia Hutnika zbiegają się z jubileuszem 50-lecia powstania Huty Miedzi Głogów. Dziś (8.05.) na pływalni Szkoły Podstawowej nr 10 udział w nich bierze 250 zawodników z 22 klubów z całej Polski w tym z Polkowic, Śremu, Wrocławia, Zielonej Góry czy Leszna. – Zawody zarówno hutnicze, jak i górnicze weszły na stałe w kalendarz, bo odbywają się od kilkunastu lat – podkreśla Marek Groffik, prezes sekcji pływackiej MKS-u Piast Głogów.

Oczywiście zawody wiążą się z reżimem sanitarnym. – Polski Związek Pływacki zezwala na maksymalnie 250 zawodników, które mogą wziąć udział w takich zawodach. Limit wyczerpany jest do końca. Mam nadzieję, że głogowianie w trzech rocznikach staną na podium, będą medale. Chciałbym, aby wszyscy pobili swoje rekordy życiowe – zaznaczał.

Nie zabrakło wsparcia sponsorów. Przede wszystkim miasta, starostwa, spółek, ale też prywatnych firm. – Są tacy, którzy nas stale wspierają. Jest duże święto w naszym regionie – jubileusze huty i KGHM-u. Jakoś w tym roku, pewnie w związku z epidemią lub innymi dużymi wydatkami, jakoś nas słabiej wsparł KGHM. Otrzymaliśmy drobne upominki dla zawodników – nie ukrywa prezes. O wynikach zawodów poinformujemy wkrótce.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto