Bartosz Rudyk na podium prestiżowego kolarskiego wyścigu

10:37, 19.07.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 10:37, 19.07.2021

Bardzo intensywny weekend za kolarzami TC Chrobry Scott Głogów, którzy podzieleni na dwa składy młodzieżowców wzięli udział w czterech wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Federacji Kolarskiej UCI - Dokoła Mazowsza, 60. Puchar MON, Grand Prix Czech i Grand Prix Polski. Bardzo dobrze w wyścigu Dookoła Mazowsza zaprezentował się Bartosz Rudyk, który wspierany przez całą ekipę, zajął 3. miejsce w klasyfikacji punktowej.

Po zakończeniu wyścigu zawodnicy wystartowali w Pucharze MON, gdzie w stawce 130 zawodników z 21 ekip zagranicznych i polskich, Bartosz Rudyk uplasował się na 6. miejscu (trzeci Polak). Pozostali zawodnicy wzięli udział w dwóch międzynarodowych klasykach w ramach Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Czech i Grand Prix Polski. W rozgrywanym na Dolnym Śląsku Grand Prix Polski uzyskali podopieczni trenera Bolesława Bałda. W pierwszej dwudziestce ukończyło wyścig trzech zawodników TC Chrobry Scott Głogów - 10. Piotr Mierzyński, 13. Paweł Szóstka, 16. Marcin Zarębski.