Sport

Bartosz Rudyk na podium prestiżowego kolarskiego wyścigu1 min na czytanie

Bartosz Rudyk na podium prestiżowego kolarskiego wyścigu

Bardzo intensywny weekend za kolarzami TC Chrobry Scott Głogów, którzy podzieleni na dwa składy młodzieżowców wzięli udział w czterech wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Federacji Kolarskiej UCI – Dokoła Mazowsza, 60. Puchar MON, Grand Prix Czech i Grand Prix Polski. Bardzo dobrze w wyścigu Dookoła Mazowsza zaprezentował się Bartosz Rudyk, który wspierany przez całą ekipę, zajął 3. miejsce w klasyfikacji punktowej.

Po zakończeniu wyścigu zawodnicy wystartowali w Pucharze MON, gdzie w stawce 130 zawodników z 21 ekip zagranicznych i polskich, Bartosz Rudyk uplasował się na 6. miejscu (trzeci Polak). Pozostali zawodnicy wzięli udział w dwóch międzynarodowych klasykach w ramach Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Czech i Grand Prix Polski. W rozgrywanym na Dolnym Śląsku Grand Prix Polski uzyskali podopieczni trenera Bolesława Bałda. W pierwszej dwudziestce ukończyło wyścig trzech zawodników TC Chrobry Scott Głogów – 10. Piotr Mierzyński, 13. Paweł Szóstka, 16. Marcin Zarębski.