Koronawirus

Bilety do zwrotu? Sprzedaż wstrzymana. W teatrze czekają na decyzje, co dalej?1 min na czytanie

Nowa forma teatralna głogowskich aktorów. Na scenie czytali scenariusz dramatu „Redyk” 4

Dziś (10.03.) o godzinie 14 miała ruszyć sprzedaż biletów na kwietniowe wydarzenia w teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Bez przeszkód, mimo zagrożenia koronawirusem. Ale tak się nie stało. Własnie zapadła decyzja, aby przełożyć sprzedaż wejściówek na środę (11.03.). Dlatego, że na jutro rano zwołano sztab kryzysowy w miejskim ratuszu. – Na razie nie ma ani zarządzenia wojewody, ani też decyzji prezydenta miasta, aby odwoływać spektakle w teatrze – mówi kierownik teatru Michał Wnuk.

Choć nie ukrywa, że trzymają rękę na pulsie i są przygotowani na różne scenariusze. Także ten, aby spektakle przekładać lub odwoływać. To wiązałoby się jednak z tym, że trzeba byłoby zwracać klientom pieniądze za bilety. – W umowach z artystami są też różne zapisy – również dotyczące takich nagłych sytuacji – nie ukrywa.

Przypomnijmy, że w tym miesiącu na deskach głogowskiego teatru ma wystąpić Krystyna Janda, w kwietniu m.in. Andrzej Grabowski. Wstrzymano również sprzedaż biletu na wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Wiadomo, że sobotni (14.03.) mecz szczypiornistów Chrobrego Głogów odbędzie się bez udziału publiczności. Miasto też odwołuje imprezy masowe. Czytaj o tym więcej TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus