my:KotlaRegion

Chcą utworzyć Młodzieżową radę Gminy Kotla1 min na czytanie

Chcą utworzyć Młodzieżową radę Gminy Kotla

W gminie Kotla powstał Społeczny Komitet na rzecz utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy. O co chodzi? Wzorem innych miast i wsi, mniejszych lub większych, młodzież chciałaby się zaangażować w życie swojej gminy. Wspierać radnych oraz samorządowców. – Nasz głos też jest ważny – mówi Jakub Tymecki, który stanął na czele komitetu. Odzew był natychmiastowy. Zgłosiło się kilka młodych osób, nabór trwa.

– Myślę, że możemy być cennym wsparciem dla radnych – uważa Jakub podkreślając, że młodzi na wszystko patrzą inaczej. – Może te pomysły są też bardziej szalone, ale na pewno warto zwrócić na nie uwagę. A też na inne problemy popatrzeć z drugiej strony – dodaje. Chcieliby nawiązać współpracę m.in. z samorządem szkolnym. Na razie zgłosiło się kilka osób. – Odzew jest pozytywny, to już pierwszy sygnał, że na pewno jest o co walczyć. Młodzież w czasie epidemii nie chce siedzieć w domach, chce wyjść do ludzi – twierdzi. Pragną również udowodnić, że potrafią zrobić coś fajnego, coś dobrego. Aby jednak rada została powołana do życia trzeba spełnić jeszcze kilka formalnych warunków. Akurat w tej gminie okazji do pokazania się będą mieli dużo – prężnie funkcjonują lokalne stowarzyszenia, koła gospodyń i sportowy klub. Przyda się każda para rąk do pracy.

Inicjatywa jest wspierana przez stowarzyszenie Młodzi Demokraci – Koło lokalne w Lubinie oraz przez fundacje im. Stefana Batorego w ramach projektu #MaszGłos na rok 2021.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla