Damian Bieniek został najlepszym polskim młodzieżowcem

11:26, 28.06.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:26, 28.06.2021

To były udane dla ekipy TC Chrobry Scott Głogów Szosowe Mistrzostwa Polski. Drugie srebro padło łupem ekipy z Głogowa. Tradycyjnie na zakończenie mistrzostw Polski został rozegrany wyścig elity mężczyzn i młodzieżowców. Na Kaszubach kolarze mieli do pokonania 178 kilometrów, na które złożyły się jedna duża runda (52 km) oraz pięć małych (po 27 kilometrów). Ścigania nie ułatwiał upał, przez cały dzień temperatura nie schodziła poniżej 31 stopni. Do rywalizacji o medale przystąpiło 13 zawodników TC Chrobry Scott Głogów - 2 w kategorii elita i 11 młodzieżowców. Najlepszym okazał się Marcin Zarębski, który o 20 sekund przegrał złoty medal w kategorii młodzieżowców. To wspaniały sukces młodej ekipy z Głogowa. Oprócz srebrnego medalu Marcina w pierwszej dziesiątce mistrzostw uplasowali się również srebrny medalista jazdy na czas Damian Bieniek i Piotr Mierzyński.

TC Chrobry Scott Głogów zakończył też zmagania w etapowym wyścigu z cyklu Europa Tour z kalendarza Międzynarodowej Federacji Kolarskiej, "Wyścig Solidarności i Olimpijczyków".Udział w nim wzięło 25 ekip z całej Europy. TC Chrobry został sklasyfikowany jako czwarty polski zespół, ustępując miejsca ekipom zawodowym Voster, Mazowsze i Mostostal Puławy. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Bieniek, który został najlepszym polskim młodzieżowcem. To były bardzo intensywne dni na krajowych szosach, teraz czas na krótki odpoczynek. Na początku lipca głogowianie wystartują w dwóch wyścigach z cyklu Visegrad 4 Bicycle Tour w Słowacji i na Węgrzech.