Żukowice

Droga w Nielubi gotowa. Remont pochłonął ponad milion1 min na czytanie

Droga w Nielubi gotowa. Remont pochłonął ponad milion

Zanim jednak to się stało gmina Żukowice wielokrotnie aplikowała o środki zewnętrzne do wielu instytucji. Aż w końcu udało się. – I dzięki temu mogliśmy wykonać długo oczekiwane prace – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn. Pozyskali blisko 515 tys. zł. Cała inwestycja pochłonęła w granicach 1 mln 150 tys. zł.

W ramach pierwszego etapu tzw. wodno-kanalizacyjnego w drodze wykonano modernizację sieci i przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych w tym m.in. wymianę rur, hydrantów, zasuw, nawiertek i zestawów wodomierzowych.

Prace związane z drugim etapem polegały na remoncie nawierzchni istniejącej jezdni, montażu krawężników betonowych wraz ze ściekami przykrawężnikowymi, regulacją wysokościową istniejących wpustów ulicznych oraz pokryw nastudziennych kanalizacji deszczowej. Dodatkowo wykonano jednostronnie utwardzenie pobocza o szerokości 1,2 m w celu umożliwienia komunikacji.

Dziurawa, wyboista, nierówna z zastojami wód opadowych droga zmieniła się w ciągu kilku miesięcy w zupełnie nową drogę o nawierzchni bitumicznej z prawidłowym odwodnieniem. W ramach bieżącej inwestycji wykonano również dodatkowo remont elementów istniejącego przepustu drogowego m.in. przyczółków oraz barierek.

– To jeszcze nie koniec prac na tym odcinku drogi. W przyszłym roku planowane są kolejne prace– planujemy wykonać chodnik z jednej strony tej drogi, tak aby poprawić dodatkowo bezpieczeństwo mieszkańców Nielubi – zapowiada Wołoszyn.
RED

Podziel się informacją ...
  • 34
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Żukowice