Sport

Głogowianie w krajowym finale lekkoatletycznego „Nestle Cup” we Włocławku1 min na czytanie

Głogowianie w krajowym finale lekkoatletycznego „Nestle Cup” we Włocławku

W ogólnopolskim programie „Lekkoatletyka dla Każdego” bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży w kraju. Start w finałowych zawodach to bardzo prestiżowa sprawa dla uczestników, którzy mają okazje reprezentować swoje województwo. Rywalizacja z rówieśnikami z całego kraju w finałach „LDK CUP” jest dla niektórych pierwszym poważnym krokiem w sportowej karierze.

Głogowianie z 7 medali reprezentacji Dolnego Sląska wywalczyli 4 . Złote: Patrycja Marciniak w skoku wzwyż – 155 cm, Julia Czupryńska w biegu na 100 m – 13.06 s, Amadou Diallo w biegu na 110 m p pł – 14,72 s (są to najlepsze wyniki w kraju), brązowy też w biegu płotkarskim z rekordem życiowym Michał Rokaszewicz – 16,62 s.

Pozostali głogowianie reprezentanci naszego województwa: Zaorska Julia V w finale 80 m p pł – 12,27 s ( 12,19 s w eliminacjach ), Szyrner Adam IV m w skoku wzwyż -146 cm, Bańka Natalia V m w rzucie p. palantową – 40 m, Adrian Kołodziej VI w wieloskoku – 10,99 m, Natalia Zaorska VII w w biegu płotkarskim – 12,52 s , wzwyż Zuzanna Walkowiak 145 cm oraz Arancia Ryciak 140 cm.

– Miejmy nadzieje że starty w ramach programu LDK będą procentowały w przyszłości a zdobyte doświadczenie pomoże w osiąganiu założonych celów sportowych. Na podkreślenie zasługuje wzorowa fair play postawa naszej młodzieży nie tylko na stadionie, zaangażowanie, kultura, integracja oraz zachowanie. Procentuje praca wychowawcza w klubie a wyjazd z taką młodzieżą to przyjemność – podsumowuje trener Tadeusz Karpowicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport