I znów się nie udało. Kolejna porażka siatkarzy Chrobrego

20:10, 04.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 20:10, 04.12.2021

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał SPS Chrobry Głogów 3:0 (25:21, 25:23, 25:21) w meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pierwsza partia spotkania lepiej zaczęła się dla głogowian. Serią dobrych zagrywek popisał się Bartosz Janeczek 7:4. Gospodarze nie mieli zamiaru składać broni. Serią dobrych serwisów popisał się Kamil Długosz 10:10. Następnie dobrą zagrywką popisał się Tomasz Kowalski 15:12. Siatkarze z Głogowa robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom. Jednak ostatnie słowo należało do Exact Systems Norwid 25:21. Zwycięstwo pewnym atakiem przypieczętował Artur Sługocki.

Set numer dwa to stanu 17:17 drużyny grały bardzo równo. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Piotra Gruszki 20:17. W końcowej fazie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Norwida. Ręki w ataku nie zwalniał Łukasz Łapszyński. Ostatni punkt na wagę prowadzenia zdobył Kryński 25:23. W kolejnym secie drużyna z Częstochowy bardzo szybko narzucili rywalom swój rytm gry 9:5. W polu serwisowym bardzo dobrze spisywał się Łukasz Usowicz. Zespół z Głogowa do gry próbował poderwać Filip Biegun 8:10. Jednak w dalszej części to zawodnicy Norwida kontrolowali grę 23:19. Ostatni punkt w tym sobotnim meczu zdobył Sługocki 25:21.