Artykuł InformacyjnyExtra

Jak dobrze sprzedać swoją nieruchomość?4 min na czytanie

Jak dobrze sprzedać swoją nieruchomość? 7

Byliśmy z z wizytą u Edyty Teclaf – Zawadzkiej, w biurze BLU NIERUCHOMOŚCI przy ul. Poczdamskiej 3 d w Głogowie.

Pani Edyto, dlaczego lepiej sprzedawać nieruchomości za pośrednictwem biura? Decyduje się na to coraz więcej osób i chyba wychodzą na tym korzystnie?

Zdecydowanie na tym zyskują. Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę, że sprzedaż mieszkania, domu, lokalu czy działki wiąże się z wieloma formalnościami. Aby przeprowadzić transakcję sprzedaży, należy na początek zgromadzić mnóstwo dokumentów, a przecież nie każdy się orientuje i nie każdy ma na to wystarczająco dużo czasu. Dziś przecież każda minuta jest na wagę złota. My jako biuro zanim wyjdziemy z ofertą do klienta kupującego sprawdzamy stan prawny nieruchomości i już na tym etapie często pojawia się konieczność przeprowadzenia pewnych regulacji. Na przykład okazuje się, że właściciel nie miał świadomości, brakuje mu aktualnych dokumentów, nie wie gdzie je zdobyć itp. i wówczas doświadczenie i wiedza pośrednika jest niezbędna, by to wszystko uregulować i aby nieruchomość mogła być sprzedana.

Dokładnie tak jest. Czyli pani biuro przygotuje jakby grunt pod transakcję?

Grunt i nie tylko. Zlecenie sprzedaży nieruchomości do biura daje klientowi gwarancję sprawnego przebiegu transakcji i komfortu, że biuro przypilnuje wszystkiego uczestnicząc na każdym etapie i odpowiada za przebieg transakcji. W tym czasie sprzedający może zająć się swoją pracą, rodziną i wieloma innymi sprawami. Po prostu normalnie żyć i o nic się nie martwić. My umawiamy spotkania, przeprowadzamy prezentację nieruchomości. Dodam jeszcze, że wiele osób decyduje się na sprzedaż mieszkania, a przy tym chce kupić np. większe lub nawet dom. W takich sytuacjach pomoc biura jest niezbędna. Pomagamy sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić taką łączoną transakcję.

Sprzedaż lokalu faktycznie nie jest łatwa. Trzeba go jeszcze ładnie zaprezentować. Po prostu zareklamować, aby znaleźć kupca. Jak działacie od strony marketingowej, jeśli chodzi o powierzone do sprzedaży nieruchomości?

Kolejny bardzo ważny etap to wykonanie sesji zdjęciowej, spaceru video po nieruchomości. My takie przeprowadzamy. Poza tym konieczny jest rzetelny opis nieruchomości, następnie umieszczenie oferty w systemie oraz opłacenie przez biuro eksportu oferty na najbardziej znane portale branżowe oraz Facebook i YouTube Wtedy reklama jest skuteczna.

Klienci kupujący mogą zgłaszać się bezpośrednio do biura?

To trzeci etap, który uważam za bardzo ważny – indywidualna praca nad ofertą pośrednika, który poleca ją osobiście, rozmawiając z klientami zgłaszającymi się do biura w celu zakupu. Dlaczego ten etap uważam za taki ważny? Gdyż w tym momencie najwyraźniej widać naszą skuteczność jako pośredników. Na różnych stronach i portalach jest mnóstwo nieruchomości, które są do siebie podobne i nie zawsze przyciągają uwagę zainteresowanych. I tutaj właśnie jest nasza rola, czyli osobiste polecenie klientowi danej nieruchomości przez pośrednika. Potrafimy zachęcić do zapoznania się z ofertą i w rezultacie ułatwić klientowi podjęcie decyzji o kupnie.

Dziękuję

Edyta Teclaf – Zawadzka pracuje w branży nieruchomości od 14 lat. Podkreśla, że każdy klient zgłaszający się do jej bura może liczyć na jej wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm w przeprowadzaniu każdej transakcji kupna, sprzedaży czy najmu – wynajmu.

Zobacz inne