Sport

Japończyk w Chrobrym Głogów. Toshiya Inoue pierwszym zimowym wzmocnieniem2 min na czytanie

Japończyk w Chrobrym Głogów. Toshiya Inoue pierwszym zimowym wzmocnieniem

24-letni Toshiya Inoue oficjalnie dołączył do Pomarańczowo-Czarnych. Środkowy pomocnik w Głogowie przebywał przez ostatnie ponad pół roku, a teraz związał się z klubem kontraktem. Inoue pochodzi w Japonii, gdzie występował w rodzinnym YF Naratesoro oraz w drużynach piłkarskich szkoły wyższej i uniwersyteckiej, kolejno w Shonan Gakuen i Biwako Seikei Sport College.

W 2020 roku wyprowadził się ze swojego kraju i zamieszkał w Polsce, a jego pierwszym klubem stała się Pogoń Skwierzyna. W Pogoni występował przez cały sezon 2020/21, był ważną postacią czwartoligowej drużyny, po czym trafił na testy do Chrobrego. Trenerzy obserwowali go nie tylko podczas treningów, ale też meczów sparingowych i dość szybko pozytywnie zaopiniowali.

Chęć pozostawienia zawodnika w składzie wiązała się jednak z realizacją formalności.- W październiku zaczęliśmy ubiegać się w Urzędzie Wojewódzkim o uzyskanie pozwolenia na pracę. Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania kolejnego pozwolenia, o pobyt stały w Polsce. W grudniu Toshiya otrzymał pierwsze z nich i na podstawie tego mógł podpisać kontrakt z naszym klubem – powiedział kierownik pierwszej drużyny Damian Sędziak.  Właśnie ze względów formalnych, do czasu uzyskania kolejnego pozwolenia, podpisany aktualnie kontrakt może obowiązywać na razie do końca sezonu. Toshiya Inoue już w sobotę może zadebiutować w drużynie na własnym obiekcie, bo tego dnia Pomarańczowo-Czarni rozegrają sparing z Miedzią Legnica. Będzie rywalizować o miejsce w środku pomocy. – Jest już z nami jakiś czas, trenuje i nie odstaje, a to skłoniło nas do tego, aby dać mu szansę. Zapracował na nią. Poza tym to osoba z innej kultury, która ma zupełnie inny, duży dystans. Nam zdecydowanie takiego brakuje, a zawsze szukamy dla zespołu nowych bodźców – powiedział trener Ivan Djurdjević.  
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport