my:GaworzyceRegion

Jarmark Wielkanocny w Gaworzycach1 min na czytanie

Jarmark Wielkanocny w Gaworzycach

Kramy będą uginać się pod obfitością różnorakich smakołyków, kruszonek, pisanek i innych ozdób Wielkonocnych. W niedzielę (3.04) w Gaworzycach odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Koła gospodyń wiejskich będą rywalizowały w konkursie o “Najpiękniejszy Kosz Wielkanocny”. 

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego na nasz Jarmark Wielkanocny. Będzie można się zaopatrzyć w wiosenne i wielkanocne ozdoby domu, stołu czy też wielkanocnego kosza. Będzie wiele wyrobów lokalnych. Na miejscu będzie można skosztować wypieków i gorącego żuru – zaprasza Joanna Brodowska z urzędu gminy. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in. międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne z udziałem instruktorów z ośrodka kultury. O godz. 14 finał konkursu na “Najpiękniejszy Kosz Wielkanocny”.

Radoxim 5

– Będzie to widowiskowy konkurs dla kół gospodyń wiejskich. Nagrody są finansowe. To pierwszy tego typu konkurs, który ma na celu nie tylko ukazanie tradycji wielkanocnych i dziedzictwa kulinarnego, lecz także zbliżenie do siebie organizacje społeczne z pogranicza dwóch województw: dolnośląskiego i lubuskiego. Konkurs będzie polegał na zaprezentowaniu koszy, a ocenie podlegać będzie: nawiązanie do tradycji, pomysłowość i forma przekazu. Każdy zespół będzie miał na prezentacje 4 minuty – mówi Joanna Brodowska. Jarmark odbywa się przy zabytkowym pałacu w Gaworzycach. Start o 11:00.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce