Dzieje sięmy: Grębocicemy:ŻukowicePęcławRegion

Jeden autobus mniej do Grębocic. Żukowice postarały się o dofinansowanie1 min na czytanie

Jeden autobus mniej do Grębocic. Żukowice postarały się o dofinansowanie

– Ten kurs nie obronił się finansowo – tłumaczy Paweł Tryka, dyrektor działu przewozów w Intertrans PKS, powody zlikwidowania popołudniowego dojazdu z Głogowa do Grębocic przez Białołękę.

Z Głogowa wyjeżdżał o godz. 17 i jechał przez Borek, Białołękę, Pęcław, Turów. Czerńczyce, Bucze, Retków i Grębocice, a potem wracał do Przedmościa i do Głogowa. Tego kursu już nie ma, ale są wcześniejsze i są także późniejsze możliwości dojazdu do tych miejscowości. – Zlikwidowaliśmy go z powodu małej liczby pasażerów. Kurs był nieopłacalny. Jak prześledziliśmy, tym autobusem jeździło od 3 do 7 osób, a wracał do Głogowa praktycznie na pusto – tłumaczy dyrektor Paweł Tryka, przypominając, że do tych miejscowości jeżdżą jeszcze autobusy po godz. 18 i przed 19.

Samorządy moga starać się o fundusze ze środków wojewódzkich – z Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych. Zrobiła to na przykład gmina Żukowice i takie środki zostały im przyznane. – To bardzo dobra informacja dla naszych mieszkańców. Utrzymanie obecnej siatki połączeń autobusowych na terenie Gminy Żukowice jest bardzo ważne przede wszystkim z uwagi na młodzież dojeżdżającą do szkół w Głogowie – mówi Wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Gmina pozyskała ponad 46 tys. złotych. Dopłatą objęta będzie linia relacji Dobrzejowice – Słone. Kurs jest skomunikowany przez przewoźnika i zapewnia również dojazd do Głogowa.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się