Fotomy:JerzmanowaRegion

Jubileusz! Piękna i wzruszająca gala w szkole [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Jubileusz! Piękna i wzruszająca gala w szkole [ZDJĘCIA]

Jubileusz pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jerzmanowa Lesława Golby rozpoczął się mszą św. w kościele w Jaczowie. Uroczystość w szkole otworzył piękny spektakl „Muzykantka” w wykonaniu uczniów w reżyserii Michała Wnuka, kierownika teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

– Pierwsza szkoła w Jaczowie powstała w 1945 roku w „owczarni” – tak nazywano wówczas zabudowania przy ulicy Działkowej. Następnie szkołę przeniesiono do budynków przy ulicy Szkolnej, a w 1972 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły przy ulicy Głównej – historię szkoły od pierwszych lat przedstawiła dyrektor Wioletta Olejnik. – Szkoła w Jaczowie jest jedną z najstarszych szkół nie tylko na terenie powiatu głogowskiego, ale to jest jedna z najstarszych szkół na Dolnym Śląsku, a śmiem powiedzieć w Polsce – wójt Lesław Golba mówił o ciągłości i przekazywaniu wartości. W święcie połączonym z Dniem Edukacji Narodowej uczestniczy wielu znamienitych gości, z życzeniami, gratulacjami, wyrazami uznania i upominkami. 

Nagrody za udział w konkursach Nasz Sienkiewicz, z rąk wójta i dyrektor szkoły, otrzymało na scenie wielu uzdolnionych uczniów. Koncert muzyczny przygotowało Lubuskie Biuro Koncertowe.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto