RegionSława

Komendant Waldemar Dekier przechodzi na emeryturę po blisko 30 latach pracy1 min na czytanie

Komendant Waldemar Dekier przechodzi na emeryturę po blisko 30 latach pracy

Jak sam mówi, zaczynał od przysłowiowego krawężnika. Wie, co to patrole piesze, ale również praca w każdym zespole komendy wschowskiej i nowosolskiej, bo Sława kiedyś była częścią powiatu nowosolskiego. Był dzielnicowym, funkcjonariuszem ruchu drogowego, pracował w zespole kryminalnym, był kierownikiem referatu prewencji i na koniec został komendantem komisariatu policji w Sławie.

– To ciężka praca, ale podjąłem się tego wyzwania ze względu na zamiłowanie do pracy w policji – mówi. Rodzina Dekierów jest znana z tradycji policyjnych. Ojciec Waldemara Diekiera też był komendantem w Sławie. Jego brat jest detektywem, a siostra naczelnikiem wydziału dochodzeniowego we Wschowie. Starszy syn Waldemara Dekiera jest już detektywem, a młodszy uczy się w szkole policyjnej i swoją przyszłość też chce związać z policją. Ale to nie wszystko.

Komendant przypomina, że jego dziadek walczył w armii im. Józefa Piłsudskiego i przez pewien czas był komendantem we Lwówku Wielkopolskim. Waldemar Dekier odchodzi na emeryturę ze względów zdrowotnych i przyczyn osobistych. – Na emeryturze chcę się poświęcić swoim hobby – mówi. Na pewno zasłużył na odpoczynek. Zwłaszcza, że komendant był wielokrotnie nagradzany za swoją służbę.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region