Extra

Lodziarnia Olek: pierwsza nad Jeziorem Sławskim2 min na czytanie

Lodziarnia Olek to pierwsza lodziarnia nad Jeziorem Sławskim

Nie ma chyba osoby ze Sławy, albo turysty, który bywa w Sławie regularnie, żeby nie znał Lodziarni Olek. No nie ma siły! Po czym poznać właśnie tę? Po kolejce! Tam zawsze jest kolejka. Ale nie dlatego, że obsługa jest wolna. Co to to nie! Powodem są przepyszne lody i desery lodowe, gofry i kawa z ekspresu – zarówno gorąca jak i mrożona. Kto nie był, niech żałuje. Tam po prostu trzeba zajrzeć i spróbować! Pan Olek i jego ekipa serwują lody włoskie, amerykańskie i gałkowe w różnych smakach. Na prawdziwych smakoszy czekają wyśmienite desery z sezonowymi owocami i świeżo przygotowywanymi polewami. Niespodzianką zawsze będą tradycyjne gofry z naturalnych składników.

– Nie sypiemy żadnej „chemii”. Robimy tak jak to się kiedyś robiło – mąka, woda, cukier… Żadnych gotowych proszków, z których nagle wyrastają piękne gofry. Tylko naturalne i ludziom właśnie to smakuje – chwali Aleksander Jankowski i zaprasza do siebie. Bo można deser zamówić i usiąść w pięknym ogródku z widokiem na Jezioro Sławskie. Miejscówka znakomita! Lodziarnia mieści się na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Pan Olek pochodzi z Gostynia. Tam uczył się fachu lodowego. – Rodzina mojej żony się tym zajmowała i w końcu myśmy się tym zainteresowali i przyjechaliśmy z lodami tutaj. Do Sławy. To było bardzo dawno temu – śmieje się pan Aleksander.

Dodaje, że dziś to jest łatwo prowadzić biznes, ale kiedyś to było… Brakowało wszystkiego, a teraz wszystko jest, ale trzeba uważać. – Trzeba dbać o naturalność. Rezygnować z tych ulepszaczy i spulchniaczy – zaznacza pan Olek. Pamięta, jak kiedyś barwiło się chociażby lody, żeby były w kolorze truskawki. – Suszem z buraków – zdradza. Lody od pana Olka dostępne są praktycznie przez cały dzień. Od godz. 9 do późnego wieczora. Konieczne trzeba wpaść i spróbować. To cudowne, że są takie miejsca. Świat się zmienił nie do poznania, ale wartością pozostało to co najważniejsze – naturalność. Zaglądnijcie tutaj! Polecamy!
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra