my:JerzmanowaRegion

Maksymalne wynagrodzenie dla wójta gminy Jerzmanowa. Opozycja zapytała czy to przyzwoite2 min na czytanie

Maksymalne wynagrodzenie dla wójta gminy Jerzmanowa. Opozycja zapytała czy to przyzwoite

Wynagrodzenia wszystkich wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów pójdą w górę. Jako pierwsza w naszym rejonie decyzję podjęła rada gminy Jerzmanowa podnosząc swemu wójtowi zarobki o 90 proc. Stało się to dzisiaj na sesji rady gminy Jerzmanowa. Dotychczas wójt Lesław Golba zarabiał brutto 10 tys. 180 zł. Jak wyliczyliśmy, teraz będzie zarabiał ponad 19 tys. zł brutto. – Na komisji wypowiedzieliśmy się za maksymalnym wynagrodzeniem dla wójta – tłumaczył radny Paweł Opiłowski, przewodniczący komisji budżetowo-gospodarczej. – Widać dynamiczny rozwój naszej gminy, widać, że jest w niej coraz więcej mieszkańców, wójt pozyskuje dużo środków zewnętrznych, pieniądze z wielu programów i od KGHM. Ostatnio dwukrotnie otrzymaliśmy tytuł Gminy Roku oraz zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie za rewitalizację zabytkowej stodoły i obory na świetlicę wiejską – motywował radny.

– To nieprzyzwoite w związku z tym, co się dzieje wokół, podnosić wójtowi pensję o 90 proc. – uważał z kolei radny Mieczysław Grzybowski z opozycyjnego klubu radnych niezależnych. Dwóch radnych głosowało przeciwko takiej podwyżce pensji, pozostali za, więc przeszła. Nowe wynagrodzenie wójta będzie obowiązywało od 1 sierpnia br. Wójt Lesław Golba podziękował radnym za podniesienie wynagrodzenia. – Dla mnie w życiu liczą się inne wartości. Od 11 lat działam dla dobra mieszkańców gminy – powiedział.

Przepisy tak się ostatnio zmieniły, że radni nie mają wyjścia – muszą podnieść zarobki swoich włodarzy. Od 1 listopada wzrósł bowiem z 12,5 do ok. 20 tys. brutto górny ustawowy pułap wynagrodzenia, które może być wypłacane włodarzowi samorządu. Ich zarobki nie mogą być też niższe niż 80 proc. maksymalnego wynagrodzenia określanego dla poszczególnych stanowisk. Dlatego zapewne w najbliższym czasie radni podniosą pensje wszystkim włodarzom gmin i powiatów. RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa