Mateusz Stusiński mistrzem Polski w tenisie ,,Sprawni-Razem". Pojedzie na mistrzostwa świata

08:18, 18.06.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:18, 18.06.2019

W Słupsku odbył się ogólnopolski turniej w tenisie ziemnym ,,Sprawni-Razem". Uczestniczyło w nim 30 zawodników w tym tenisiści Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego - Mateusz Szajek, Mateusz Stusiński oraz Mateusz Stanik.

W finale Stusiński nie miał żadnych problemów z pokonanie rywala wygrywając z Marcinem Łakiewiczem z Kłodzka 6/1 zdobywając tym samym tytuł mistrzowski. Zapewnił sobie tym samym udział w INAS Global Games w Australii - uznawane nieoficjalnie za mistrzostwa świata.

Natomiast Szałek zajął 4. miejsce w singlu a Stanik w singlu wywalczył 8. miejsce. W deblu nasza para Stusinski-Szajek zdobyła srebrny medal. - Był to kolejny bardzo dobry występ naszych zawodników - chwali trener Andrzej Kulhawik.